Kezdőlap / Szabadidő és sport / Forma-1 / 2011-es Forma 1-es Szingapúri Nagydíj

2011-es Forma 1-es Szingapúri Nagydíj

Egy nappal a verseny előtti időmérőn már látszott Vettel előnye, de a Red Bull fölénye annyira még nem. Miután felsorakoztak az autók a rajtrácsra, kezdetét vette az éjszakai szingapúri futam. Az első körben kisebb lökdösődés mellet semmi különös nem történt, és a rajtnál is mindenki tisztán eljött. Vettel, ahogyan már megszokhattuk, már az elején óriási tempót diktált és gyűjtötte a győzelmeket jelentő másodperceket. Mögötte pedig Button és Alonso jött. Webber a rajtnál kicsit hátraszorult, de ahogy elkezdtek tapadni a gumijai folyamatosan jött fel Alonso-ra. A tízedik kör környékén Hamilton belekezdett szokásos előzgetéseibe, amikor a 12.kör közepén Massa-t akarta megelőzni, belement hátulról a Ferrari-ba és defektet okozott a brazilnak, Hamilton pedig elvesztette az első vezetőszárnyát. A javítások után Massa a 13. helyre foglalta el, Hamilton pedig boxutca-áthajtásos büntetést kapott az ütközésért, így ő a 17 helyre állt vissza a versenybe. A 20. kör környékén Rosberg és Perez versenyzését láthattuk, aminek az lett a vége, hogy a Sauber versenyzőjének a gumijai elkoptak a 29. körre teljesen, és ekkor Schumacher megpróbálta megelőzni, de neki is az elkopott abroncsai miatt a fékezés gondot jelentett, így az egyik kanyarban beleszállt Perez-be majd a falba csapódott. A Safety Car bejött négy körre, de így sem tudott Vettel-re felzárkózni a második Button a lekörözöttek miatt, de ekkor Alonso nem figyelt és Webber megelőzte, aki így feljött a harmadik helyre. Hamilton a jó tapadásának köszönhetően feljött egészen a hetedik helyig, amit a Force India versenyzőjétől Sutil-tól vett el, és időközben megint megelőzte Massát. Az utolsó négy körben Button kapott egy rádióüzenetet, amiben megkapta az engedélyt a motorja teljes használatára, így egy és fél másodperceket hozott Vettel-en, de a lekörözöttek miatt nem sikerült megelőzni, így a végén Sebastian Vettel lett a szingapúri verseny győztese. A végeredmény a következő: 1. Vettel, 2. Button, 3. Webber, 4. Alonso, 5. Hamilton, 6. Di Resta lett. Így Vettel már csak egy pontra van a második világbajnoki címétől.