Kezdőlap / Tag Archives: baktériumok

Tag Archives: baktériumok

Fogszuvasodás

A fogszuvasodás sajnálatos módon igen elterjedt az egész világon, korra, nemre, és vallásra való tekintet nélkül bárkit érinthet ez a probléma. Köztudott, hogy a szájban baktériumok vannak, melyek lebontják a szájban maradt szénhidrátokat. Ez a lebontási folyamat savat, és egy ragadós anyagot hoz eredményül, mely lepedék formájában jelenik meg. A …

Érdekel a cikk folytatása? »

A horkolás oka az orrpolip?

Az orrpolip szó hallatán megborzongunk, de nem olyan rossz, mint ahogyan hívják, bár rossz dolgokat produkál. Az orrpolip, gyakorlatilag egy megvastagodott nyálkahártya az orrban. ezek különböző nagyságúak lehetnek. Vannak akkora polipok, hogy kilátszanak az orrból. A másik rossz, amikor hátrafelé terjednek, vagyis a garat felé. Ez kellemetlen légszomjat és horkolást …

Érdekel a cikk folytatása? »

Fogbetegségek: Fogíny gyulladás

A fogászati betegségek közül ez a második leggyakoribb, mely a felnőtt lakosság 65%-át, míg a gyermek lakosság 25%-át érinti. Mindenki számára ismert, hogy szánkban mikroorganizmusok élnek. Ezek lehetnek baktériumok, gombák, vírusok. Az állandó hőmérséklet, és nedves körülmények kiváló lehetőséget nyújtanak a mikroorgazmusok számára. Általában szánkban egyensúlyi állapotok uralkodnak, de ha …

Érdekel a cikk folytatása? »

A fertőzések okozta nemi szervi elváltozások

Mielőtt a fertőzések okozta nemi szervi betegségek problémájára részletesen rátérnénk, feltétlenül különbséget kell tennünk a különféle kórokozók között, és meg kell ismernünk a szervezet védekezőrendszerét. MELYEK A FERTŐZÉSEKÉRT FELELŐS MIKROBÁK? A mikrobák csak mikroszkóp alatt látható apró élőlények, melyeknek jelenleg négy nagy csoportja ismert: a baktériumok, a vírusok, a gombák …

Érdekel a cikk folytatása? »

Nemi betegségekről általában

A szex ideális esetben az örömökről szól. Kellő elővigyázatosság nélkül sajnos másról is. Napjainkban az orvostudomány több mint húsz olyan betegséget ismer, mely szexuális úton terjed gombák, vírusok, baktériumok és élősködők közvetítésével. Becslések szerint ma a világon évente 330 millió ember kap el valamilyen nemi betegséget. A szexuális úton terjedő …

Érdekel a cikk folytatása? »

Agytályog

A gyulladásos folyamatok során fehérvérsejtekből, szövettörmelékből, baktériumokból és savóból álló, sűrű, sárgásfehér folyadék. Ha a gennyes gyulladás területén az eredeti szövetállomány felbomlik, a sejtek elpusztulnak, gennyes beolvadás jön létre. A gennyes beolvadás során tokkal körülhatárolódó, gennyel telt üreg képződik: ez a tályog. Az ilyen gennyes, gyulladásos folyamatok az agy állományában …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bakteriológiai vizsgálati módszerek

A bakteriológiai vizsgálati eljárások négy csoportba oszthatók: morfológiai, biológiai, biokémiai és szerológiai eljárásokra. A morfológiai (alaki) vizsgálatok a baktériumok nagyságáról, alakjáról, szerkezetéről tájékoztatnak. A vizsgálat eszköze a mikroszkóp, amely a szabad szemmel nem látható mikrobákat megfelelően nagyítja. Többféle mikroszkóp van, közülük bakteriológiai vizsgálatra leggyakrabban a fénymikroszkópot használják, amelynek nagyítása 1000-1400-szoros. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az allergia keletkezése

A törzsfejlődés során a szervezetek bonyolultabbá válásával lett immunrendszerünk is egyre összetettebb. Már a primitív többsejtűekben is léteznek sejtek, amelyek arra hivatottak, hogy felfalják az idegen sejteket, baktériumokat. Ezeknek a sejteknek a leszármazottait nevezzük a fejlett szervezetekben a természetes, ősi immunrendszer sejtjeinek, ezek a falósejtek, illetve ölő sejtek. Felismerik a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Aerob

Görög eredetű szó. Önmagában egy energiatermelő folyamat típusát jelenti. (oxigént használ az élőlény) A levegő oxigénjének jelenlétét igénylő, aerob baktériumok, csak oxigéntartalmú környezetben tenyésző baktériumok. Ennek ellentéte az anaerob baktérium, mely nem igényel oxigént az életben maradáshoz. Vannak olyan baktériumok, melyek pathogének, azaz betegséget okoznak, más baktériumok apathogének, azaz nem …

Érdekel a cikk folytatása? »