Kezdőlap / Tag Archives: kígyó

Tag Archives: kígyó

Kígyászkeselyű

A kígyászkeselyű szokatlan külsejű madár igen hosszú lábakkal. Megtalálható egész Afrikában a Szaharától délre. A szavannás, füves területek lakója. A kígyászkeselyű (Sagittarius serpentarius) számára előnyös a megművelt területek terjedése, ugyanis ezzel együtt élőtere is növekedik. Megbecsülésnek örvend, mivel a patkányokat és kígyókat pusztítja. A túlzott urbanizáció azonban semmiképp nem kedvez …

Érdekel a cikk folytatása? »

Szivárványos boa

A szivárványos boa átlagos mérete 130-160 centiméter. A nagyobb példányok elérhetik a két métert is de ez igen ritka. Éjszakai állatok, viszonylag nyugodt természetűek, ehhez azonban folyamatos kézhez szoktatást igényelnek, ha hosszabb ideig nem foglalkozunk velük vadabbá válhatnak, ilyenkor már nehezebb őket újra kézhez szoktatni. Nevüket a kültakarón elhelyezkedő, prizmaként …

Érdekel a cikk folytatása? »

Csörgőkígyó

Sokak rémálmainak főszereplője ez a két métert is maghaladó állat. Csúszós, hosszú és a mintája sem túl barátságos. Ennek köszönhetően kevesekről mondható el, hogy a kedvenc állatai közé tartozik. Szörnyű kinézete mellett sok régi mende-monda is gondoskodik róla, hogy félelmet ébresszen a kígyó az emberekben. Persze ezeknek néha van alapja, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Feng shui – A mennyei állatok

A feng shui életünk és környezetünk egyensúlyát az úgynevezett mennyei állatokkal írja le. Ezek a környezet sajátos tulajdonságait szimbolizálják. Hogyan képzelhetjük el az öt állatra való felosztást a legkönnyebben? A legjobb, ha egy térképre gondolunk. Az öt mennyei állat közül négy az égtájaknak felel meg. Az ötödik állat, a kígyó, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Sárga vakkígyó és a Homoki boa

Sárga vakkígyó Typhlops vermicularis Jegyei: aprócska, féregszerű kígyó, tömör, hengeres testét pici, lekerekített, sima pikkelyek fedik. Kicsi, rövid feje nem válik el élesen a törzstől. Alig felismerhető, pontszerű szeme átlátszó pikkelyek alatt rejtőzik, keskeny szájnyílása határozottan alsó állású. Farka igen rövid, a vége tüskeszerű. Az állat csillogó sárgásbarna vagy kissé …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Patkós sikló és az Algériai haragossikló

Patkós sikló Coluber hippocrepis Jegyei: nagy szemű, erős alkatú, élénken mintázott sikló, pikkelyei simák. Színezete egyedenként változó: többnyire olajzöld, sárgás, narancsos vagy rőtes, gyakran sötét pigmenttel fedett, ezért feketésnek is tűnhet. Sok példány tarkóján patkó alakú rajzolat látható. Hátán sűrű, nagy, feketésbarna vagy fekete foltok, oldalán ezek kisebbek. Hasa sárga, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Hegyesorrú és a Viperasikló

Hegyesorrú sikló Elaphe scalaris Jegyei: nagyméretű, karcsú sikló, feje alig válik el a nyaktól, szembogara kerek, pikkelyei a testén simák. A kiszínezett álla tok sárgásak, sötétbarnásak vagy vörhenyesek, hátukon két többé-kevésbé feltűnő, sötét csík fut végig a farok csúcsáig. Hasuk fehéres vagy sárgás. A fiatalok színezetét I. a lenti ábrán. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Ázsiai haragossikló és az Ibériai rézsikló

Ázsiai haragossikló Coluber ravergieri Jegyei: erőteljes sikló, hosszúkás, a nyaktól jól elhatárolt fejjel; szembogara kerek; testi pikkelyei enyhén ormósak farka hosszú. Teste a szürke különféle árnyalatait öltheti. A fej felső oldalán lévő rajzolat változatos, lehet egészen sötét is. A szemet és a szájszegletet általában sötét sáv köti össze. A hát …

Érdekel a cikk folytatása? »