Kezdőlap / Tag Archives: magas

Tag Archives: magas

Korunk népbetegsége – A magas vérnyomás

Sokan elsőre ha meghallják a magas vérnyomás szót egyből a rendezetlen sokszor stresszes életvitelre gondolnak, azonban a betegség mögött olykor más vagy még több probléma állhat. A magas vérnyomás mint említettem egy elterjedt betegség akár beszélhetünk népbetegség, amely jelentős kockázati tényezőként jelenik meg az érrendszeri-, szív- és vesebetegségek kialakulásában. Már …

Érdekel a cikk folytatása? »

A magas vérnyomás tünetei gyerekeknél

A Mayo Klinika munkatársai által készített összefoglaló a gyermekeknél előforduló magas vérnyomás tüneteiről A magas vérnyomás többnyire nem okoz tüneteket, bár néhány gyermeknél a magas vérnyomás fejfájásként jelentkezhet. Súlyosan magas vérnyomás: A gyermekeknél lehetséges súlyos esetekben, komoly jelek és tünetek jelentkeznek, melyek jelzik az orvosnak és a szülőknek a bajt. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Extrém lábbelik

A lábbeli viselet kialakulása elsősorban azzal magyarázható,hogy az ember testét,így a láb felületét is védeni kellett az időjárás viszontagságaitól. A ma is használatos saruk, a régi korokra vezethetők vissza. Az ókorban a görögök is egyszerű szandált vagy sarut hordtak. Mára viszont már szebbnél szebb és különféle cipőket láthatunk a kirakatokban. …

Érdekel a cikk folytatása? »

AFP vizsgálat

Az AFP ( alfa-fötoprotein ) a magzati máj által termelt fehérje. Jelentősége nem igazán ismert, viszont a magzatban sok ilyen fehérje van, az anya szervezetében pedig csak nyomokban található meg. A méhlepény akadályozza meg, hogy ez a fehérje az anya szervezetébe kerüljön. Az anya véréből kimutatható, kétféle mértékegységgel szokták meghatározni. Egyik mód …

Érdekel a cikk folytatása? »

A tehetséges gyermek és a közösség

Azok a gyermekek, akik különleges IQ szinttel rendelkeznek, minden külső presszió nélkül, saját késztetésből már iskoláskoruk előtt megtanulnak olvasni és írni. Ez sem törvényszerű, nem érvényes minden tehetséges gyermekre. Nem tudjuk az okát ezeknek a különbségeknek. A korai olvasás és írásismeret azzal a következménnyel járhat, hogy a gyermek csúnyán ír, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A korai kérdések megválaszolásának pontos fontossága

A tehetséges gyermekek jó alvók, ezúton nyerik vissza a napközben kimerített, de a következő napon újra szükséges magas energiaszintet. Noha a nagy tehetségű gyermekek az őket különösen érdeklő dologra koncentrálnak és feladattudatuk is erős, egyidejűleg más dolgokkal is tudnak foglalkozni. Ez annak köszönhető, hogy az információk felvétele és feldolgozása esetükben …

Érdekel a cikk folytatása? »

A produktív érintkezés

A produktív érintkezés a környezettel beszéd útján; ellentétben a reproduktív érintkezéssel, nyilvánvalóan a nagy tehetségű gyermek egyik fontos jellemzője. Erre a jelenségre már számos könyvben és folyóiratban felhívták a figyelmet. Ha a következőkben megkíséreljük a nagy tehetségűek néhány ismérvének leírását, gondolnunk kell arra, hogy a lista nem lesz teljes és …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ok és okozati összefüggés

Az a tapasztalat is, hogy nem minden nagy tehetségű tanuló tud korán olvasni vagy számolási műveleteket elvégezni. Csak tudásvágyából lehet arra következtetni, hogy a gyermek figyelme a „tanulási dolgok” felé irányul. Ezt a spontán megnyilvánuló érdeklődést gyakran negatív módon ítélik meg a pedagógusok, akik az első és második osztályban találkoznak …

Érdekel a cikk folytatása? »

A felfedezés és a fejlesztés elválaszthatatlanok a tehetséggondozásban

A tehetséges, különleges gyermekek gyakran a beszédfejlődésben is előnnyel rendelkeznek, s az is előfordul, hogy már első születésnapjukon mondanak néhány szót, és nem sokkal ezután mondatokat is képeznek. Más gyermekek ezzel szemben a beszédfejlődésben „elmaradást” mutatnak, vagyis először csak másfél – kétéves korban szólalnak meg, de ekkor már nyelvtanilag is …

Érdekel a cikk folytatása? »

A rendkívüli tehetség és a kiváló képesség

Gyakran szinonimaként használjuk a„nagy tehetséget” és a„kiváló képességet”. Sokan viszont a„tehetséges” jelzőt kizárólag azokra az emberekre alkalmazzák, akik intellektuális területen mutatnak kiválóságot, miközben a„képesség” kifejezést csak akkor alkalmazzák, ha valaki a művészetekben, sportban, zenében vagy más hasonló területen mutat fel rendkívüli képességeket. A két kifejezés ilyeténképpen való elkülönítését igen sokan …

Érdekel a cikk folytatása? »