Kezdőlap / Tag Archives: zöldség

Tag Archives: zöldség

Fokhagyma

Nyáron nagy meleget is jól viseli, de a meleg a beérést jelentősen sietteti. Az árnyékos helyeket is kedveli. Vízigénye nem nagy, többnyire öntözés nélkül termesztik. A termés azonban jelentősen növelhető, ha a tenyészidőben szárazság esetén 2-3 alkalommal 30-40 mm-es vízadaggal öntözzük. Csaknem minden talajon megterem, ám a legjobban a kötött, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A kismama étrendje

Hazánkban manapság a várandós nők átlagos zsír bevitel lényegesen magasabb a megengedettnél. Célszerű, ha zsiradékok biztosítják a napi összenergia- bevitel 25-30%-át. Terhesség alatt jelentősen fokozódik a vitamin- és ásványi anyag- szükségletünk, ezért a napi étrend összeállításából nem szabad mellőzni a főzelékféléket, salátákat. Ajánlott minél több nyers zöldség és gyümölcs fogyasztása, …

Érdekel a cikk folytatása? »

A K – vitamin és a vérzékenység

A dán Henrik Dam nevéhez fűződik a K – vitamin felfedezése. Azzal kísérletezett, hogy csirkéket fogott olyan étrendre, mely mindenféle növényi eredetű táplálékot nélkülöz. A vizsgálat eredményeképp arra jutott, hogy ez vérzékenységet vált ki az állatokból. Ez vezetett a K – vitamin felfedezéséhez. A vizsgált állatok vérében nem volt jelen …

Érdekel a cikk folytatása? »

Gyümölcs a kiskertben

Mit? Hová? A gyümölcstermő növények legtöbbjének – a haszon mellett – díszítő értéke (virágzat, lomb, termés) is van. A dió- és a gesztenyefa önmagában is szívet gyönyörködtető látvány, árnyat adó lombja kellemes pihenést nyújt a család aprajának-nagyjának és a vendégeknek. A mogyoróbokor levélzetével, különleges levélrajzolatával, barkáival; a cseresznye nemcsak rubinvörös …

Érdekel a cikk folytatása? »

Lakóházkert

A kertjük területén lakó tulajdonosoknak a legkedvezőbbek a lehetőségeik. E szerencsés emberek a sok és gyakori kézimunkát igénylő növényekkel, a betegségekre érzékeny gyümölcs-, szőlő-, zöldségfajtákkal, dísznövényekkel is foglalkozhatnak. A jó öntözési feltételek mellett előállíthatók a nagyobb vízigényű, értékesebb gyümölcs- és zöldségfajok. Öntözés hiányában a vízigényes, sőt gyakran egész kis vízmennyiséget …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hogyan helyezzük el?

Legfontosabb feltétel a víz! A kút vagy a vízcsap közelébe ültessük a vízigényes növényeket. A zöldségágyásokat a ház és a vízcsap közelébe helyezzük el. A kert távolabbi részének vízellátására érdemes olyan hosszú gumi- vagy műanyag tömlőt beszerezni, amely elér a legtávolabbi sarokba is. Ha épület van a területünkön, akkor annak …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit termeljünk?

Kiskertünk kialakítása előtt egy alapos tervet készítsünk a telek beosztásáról. A leghelyesebb, ha rajzban is rögzítjük, hogy mit hova akarunk ültetni. A növények jelentős hányada több évig helyben maradó fa, bokor. A gyümölcs-, szőlő- és zöldségfajok kiválasztásakor vegyük számításba, hogy lehetőleg kora tavasztól késő őszig mindig legyen érő gyümölcsünk és …

Érdekel a cikk folytatása? »

A szilárd ételre szoktatás

A csecsemő az első 6 hónapban kizárólag anyatejet valamint ennek hiányában tápszert fogyaszt. Ez tökéletesen megfelel igényeinek mindenféle szempontból, főként azért is, mert életkori sajátosságainál fogva még egyéb táplálékot nem tud megfelelően magához venni és hasznosítani szervezete. Sok szülőnek okoz dilemmát, mikorra tegyék azt az időpontot, amikor először szilárd étellel …

Érdekel a cikk folytatása? »

A hozzátáplálás elkezdése

Ma még az orvosok, védőnők körében sincs teljesen egységes álláspont a baba táplálásával kapcsolatban. Abban többé-kevésbé egyetért mindenki, hogy a baba számára legideálisabb táplálék az anyatej különösen életének első pár hónapjában. Így ha nincs egészségügyi akadálya, a babának a legmegfelelőbb eledel az anyatej. A ma legelterjedtebb és legelfogadottabb etetési elv …

Érdekel a cikk folytatása? »