Kezdőlap / Otthon és család / Baba - mama / Hogyan kommunikáljunk a születendő gyermekünkkel?

Hogyan kommunikáljunk a születendő gyermekünkkel?

Összességében: Mielőtt a világra jönnének, a babák hasonlóan viselkednek, mint születésük után. Például gyakorolják a légzést, a nyelést, sőt még az ujjukat is gyakorta szopják. Az édesanyjuk méhében töltött idő alatt rengeteg külső hatás éri őket beleértve az ízeket, a hangokat és akár fényt is képesek érzékelni. Akár tudatosan, akár akaratlanul, ezek mind bizonyos fajtái a szülők által kezdeményezett kommunikációnak. A születendő babájával való erős kötelék kialakításában segítségére lehet a tudatos kommunikáció a szülést megelőzően is.

Első lépés: Lépjen kapcsolatba a magzattal verbálisan! Például olvasson fel neki egy könyvből, vagy csak egyszerűen beszéljen hozzá. A Pregnancy Magazin szerint, ha babája hallása rendben fejlődik, akkor már 18 hetesen képes meghallani a méhen kívülről beszűrődő hangokat. Gyermeke nagy valószínűséggel fel fogja ismerni az Ön hangját születés után, hisz már hónapokkal korábban hallotta.

Második lépés: Játsszon utánzó játékokat a magzattal! Ez egy mókás és gondtalan formája a kommunikációnak. Finoman tapintsa meg a hasfalát, aztán várjon, visszarúg-e a baba. Egy visszavonult, kaliforniai szülészorvos, Dr. F. Renee Van de Carr szerint a magzat képes megtanulni, hogy hogyan válaszoljon különböző külső hatásokra, beleértve az érintést is.

Harmadik lépés: Tegyen be kellemes, lassú, nyugtató zenét, hogy jelezze, készen van a lazításra! Az „Ask Dr. Sears” internetes oldal szerint a babák lelassítják minden mozdulatukat, ha klasszikus, nyugató zenét hallanak. Az érem másik oldalán azok a babák vannak, akik kemény rockzenét hallgatva erősebben és gyakrabban rugdalnak.

Negyedik lépés: Relaxáljon és engedje, hogy a békés, stressz mentes érzés átjárja minden porcikáját! Az említett oldal azt is állítja továbbá, hogy a feszültség rossz hatással lehet a születendő babára. Vegyen fel például egy hobbit, amit élvez vagy űzzön olyan tevékenységet, amely boldoggá teszi, hisz ez segít pozitív érzelmeket sugározni gyermekének.

Ezt mindenképpen olvasd el!

Hogyan tanítsuk meg gyermekünket helyesen beszélni?

Amikor a kisgyerek kezdi felfogni a nyelvtan bonyolultabb formáit is, ismételjük el azt, amit mondott, …

Leave a Reply