Kezdőlap / Tag Archives: koszmó

Tag Archives: koszmó

Korpásodás

Az elhalt sejtek folytonosan lehámlanak, leválnak a bőr felületéről. A fejbőrön azonban a haj miatt fennakadnak és felhalmozódnak.. Az elhalt sejteknek ezt a felszaporodását nevezzük hámpikkelynek vagy korpának. Nem tekinthető betegségnek, nem fertőz, nem ragályos, mindössze eltér a normális állapottól. A fejbőrön látható korpa mennyisége egyénenként változik, attól függ, hogy …

Érdekel a cikk folytatása? »

Koszmó

Koszmónak nevezzük a fejbőrön képződött sárga színű vaskos pikkelyeket. Főleg csecsemőknél fordul elő, de három éves korig nagyobb gyermekeknél is észlelhetjük. A sárgás pikkelyek apró foltokban jelennek meg, és ellephetik az egész fejbőrt. A koszmóképződés nem magyarázható egyszerűen a hiányos tisztálkodással. A koszmós csecsemőknek az átlagosnál zsírosabb a fejbőrük. Súlyosnak …

Érdekel a cikk folytatása? »

A kisbaba hajápolása

A koszmó megelőzésére az újszülött fejét minden nap meg kell mosni egy kevés babasamponnal. A lerakódás megelőzésére meg kell fésülni akkor is, ha még kevés a haja. Ha mégis keletkezik koszmó, kenjük egy kevés babaolajat a csecsemő fejbőrére és másnap reggel mossuk le. Az olaj fellazítja a lerakódást és utána …

Érdekel a cikk folytatása? »

Babaápolás

Köldökkezelés Amíg a köldökcsonk le nem esik (5-10 nap) steril gézlappal fedjük, szárazon tartjuk, sebhintőport szórunk rá. A köldökcsonk leesése után a köldökseb kb. 2 hét alatt begyógyul. Vigyázzunk, hogy fürösztésnél ne érje víz. Ha váladékos, vagy vérzik, alkoholos vattával töröljük meg, sebhintőport szórjunk rá, de ne próbáljuk a pörköt …

Érdekel a cikk folytatása? »

Koszmó

A koszmó tulajdonképpen egy alkati adottság, megjelenhet már újszülött korban, de viszonylag gyakori, hogy 18 hónapos korig is találkozunk vele. Fokozott felületi hámképződésről van szó, amelyet egy fejen normális körülmények között is megtalálható gomba és a bőr érzékenysége, gyulladásra való hajlama együtt okoznak. Valójában a koszmó túlzott, zsíros korpaképződés a …

Érdekel a cikk folytatása? »