A fejlődési zavarok a szokásos nőgyógyászati tapintásos vizsgálattal felismerhetők. Nem mondható el ugyanez a méhen belüli sövényekről, ami pontosan csak speciális röntgenfelvétel segítségével állapítható meg, ugyanúgy, mint a petevezeték átjárhatósága. E fejlődési rendellenességek orvoslására már megfelelő műtéti eljárások állnak rendelkezésre. A fejlődési zavarok egy másik kategóriáját jelenti a fejletlen méh. Ez általában részjelensége az egész női szervezet nemi éretlenségének, de ettől függetlenül is előfordulhat. A fejletlen méh némelykor nem tud eleget tenni a terhesség alatti szükséges tágulás követelményének, és ezért elősegítheti spontán vetélés kialakulását. Egyrészt az előzetes és megfelelő hormonális kezelés, másrészt a korábbi terhességek „tréningje” biztosítja a terhesség sikeres kihordását.
A kismedencei gyulladásokra az általános gyulladástünetek a jellemzők. A duzzanat, a fájdalom, a melegség (beleértve a lázat is), a pirosság (ez természetesen kívülről nem látható) és a működési zavar. A petefészek gyulladása a petetermelődés károsodását is okozhatja. Még nagyobb veszélyt jelent a heveny gyulladást követő hegesedés, amely különösen a petevezetékre lehet végzetes azáltal, hogy könnyen elzárhatja, illetve beszűkítheti belső járatát. Az előbbi esetben meddőség, az utóbbi esetben méhen kívüli terhesség lehet a következmény.
A gyakori hüvelyi gyulladások, amelyeknek legjellemzőbb tünete a hüvelyi folyás (úgynevezett fluor) is nehezíthetik a fogamzást. Ilyenkor ugyanis a hüvelyben – a szervezet védekezési reakciójának megfelelően – nagyszámú fehérvérsejt és más falósejt található. Ezek azonban nemcsak a gyulladás kórokozóit, hanem az ondósejteket is felfalhatják. így a fogamzásra való alkalmasság biztosítása érdekében az ilyen kórállapotok előzetes kezelése is feltétlenül szükséges.
Címkékbabavárás beágyazódás étkezés fogamzás peteérés szülés születés terhesség újszülött
Ezt mindenképpen olvasd el!
Abortusz
Az abortusz szó jelentése: vetélés. A terhesség természetes vagy mesterséges úton és körülmények között történő …