A hitelszerződés két alanya a bank és a vele szerződő ügyfél. A jogviszonyban a bank a hitelező, az ügyfél pedig az adós pozíciójában helyezkedik el.
A bankok komoly jogszabályi feltételek és magas törzstőke megléte esetén végezhetnek tevékenységet.
A hitelszerződésben az ügyfél azonosítására alkalmas adatok feltüntetése nélkülözhetetlen, legyen szó akár magánszemély, akár szervezet / jogi személy hitelfelvételéről.
A hitel típusának meghatározásakor a lejárati idő szerinti besorolásnál igényelhet az ügyfél rövid – , közép- , vagy hosszúlejáratú hitelt.
Manapság dilemmára okot adó, hogy milyen pénznemben igényeljük hitelünket; hazai vagy külföldi devizanemben.
A szerződés kihagyhatatlan eleme természetesen a lejárat meghatározása napra pontosan. A hitelfolyósítás és felvétel számos költséget von maga után, ám ezek a költségek nem azonosak a teljes hiteldíj mutatóval ( THM ). Eljárási, rendelkezésre tartási, kezelési, szerződésmódosítási költségekkel találja magát szembe a felkészületlen és tájékozatlan hitelfelvevő.
A bank mindenféle hitellel vagy kamattal kapcsolatos egyoldalú szerződésmódosításáról köteles az ügyfelet írásban tájékoztatni.
A hitel tulajdonképpen egy felhasználásra váró pénzkeret, melyet az ügyfél lehívása után a bank folyósít.
Előtörlesztés természetesen lehetséges, viszont a törlesztő részletek sorozatos elmulasztása a szerződés megszűnését és azonnali, egyösszegű visszafizetést von maga után.
A bank számára biztosítékot jelent a szerződésben készfizető kezesség, bankgarancia, zálogjog, jelzálogjog kikötése. Számlaterheléssel valamint a különböző biztosítékok és óvadékok igénybevételével élhet a bank a nem megfelelő törlesztés esetén.
Titoktartási kötelezettség vonatkozik a banknál nyilvántartott hitelfelvevő ügyfelek mindenféle adataira vonatkozóan.
Címkékbank fizetés hitel pénz szerződés
Ezt mindenképpen olvasd el!
Gyorshitel
Gyorshitel igénylésére akkor van szükségünk, ha sürgősen pénzhez szeretnénk jutni, ám erre nincs más mód, …