Kezdőlap / Építőipar / Megújuló energiák / A megújuló energia titka!

A megújuló energia titka!

A megújuló energiaforrás olyan közeg, természeti jelenség, melyekből energia nyerhető ki, és amely akár naponta többször ismétlődően rendelkezésre áll, vagy jelentősebb emberi beavatkozás nélkül legfeljebb néhány éven belül újratermelődik. A megújuló energia felhasználásával a környezet nem károsodik. Szemben a nem megújuló energiaforrásokkal pl: kőszén, kőolaj, földgáz használatával, nem okoznak olyan halmozódó káros hatásokat, mint az üvegházhatás, a levegőszennyezés. A szél- és napenergia-technológiák alkalmazása lehetőséget ad arra is, hogy az ember saját maga állítsa elő az otthonában használt villamos energiájának, üzemanyagának és vizének egy részét, vagy akár teljes mértékben.
A legfontosabb megújuló energiaforrások a következőek:
Napenergia, napkollektor, szélenergia, biomassza, bioetanol, biodiesel, illetve vízenergia.
Most lássuk ezeket részletesebben:
Napenergia: előnye: ha már egy napenergia hasznosító szerkezet telepítve van, maga az energia ingyenes.
Hátránya is azonban van, mégpedig a következő: A napenergia időbeli eloszlása és intenzitása csak korlátozott mértékben tervezhető előre, jobban nyáron használható.
Napkollektor:
A napkollektor olyan épületgépészeti berendezés, amely a napenergia felhasználásával közvetlenül állít elő fűtésre, vízmelegítésre használható hőenergiát.
Szélenergia: Nagyon praktikus, olcsó és rendkívül gazdaságos eljárás. A szélenergia megújuló energiafajta, amelynek termelése környezetvédelmi és költségelőnyei miatt rohamos ütemben nő a világban, főleg Európában. A szélenergia kitermelésének modern formája a szélturbina lapátjainak forgási energiáját alakítja át elektromos árammá. Ennél sokkal öregebb technológia a szélmalom, amelyben a szélenergia csak mechanikus szerkezetet működtetett és fizikai munkát végzett, mint a gabonaőrlés, vagy a vízpumpálás.
Biomassza: kifejezés alatt tágabb értelemben a földön lévő összes élő tömeget értjük. A mai elterjedt jelentése: hasznosítható növények, termés, melléktermékek, növényi és állati hulladékok.
Biodiesel: A biodízel növényi olajokból vagy állati zsírokból előállított észter alapú bioüzemanyag dízelmotorok számára, ami önmagában, fosszilis hajtóanyag helyettesítéseként, vagy azzal keverve annak pótanyagaként használható.
Érdemes tehát a lehetőségeinknek megfelelő energiaforrást felhasználnunk ez által óvjuk környezetünket és egészségesebb környezetben is élhetünk.

Ezt mindenképpen olvasd el!

Válaszúton

Megújuló energiaforrás olyan energiaforrások közös neve, melyek egy jellemző időciklus alatt újra termelődnek, illetve a …

Leave a Reply