A parlagfű allergia egyre nagyobb számban okoz problémát hazánkban. A műveletlen területeket egy év alatt szinte teljesen elborítja ez a szívós gyomnövény. Az uralkodó növényvilágot elképesztő hatékonysággal fojtja el. Hogy miért van ilyen sok parlagon hagyott földterület? Egyrészt az időjárási viszonyok drasztikus változása miatt nem lehet időben megkezdeni a művelést, mivel annyi csapadék hullik le tavasszal, viszonylag rövid idő alatt, ami miatt árvízzel elöntött terület keletkezik, ahol olyan késésbe kerül a gazda, hogy értelmét veszti a további munka. Jó esetben később átforgatják a talaj felső rétegét, ezáltal egyfajta gyomirtást végeznek. Van olyan földtulajdonos is, aki igazán nem is akar a területével foglalkozni, mert különböző okok miatt nem bírja. A vetésforgó alkalmazása miatt szintén maradnak műveletlen területek. Igazán hatásos védekezés a teljes eltávolítás lenne, mert a gyökerestől történő kitépést nem éli túl a parlagfű. Minden más módszernél gyökérzetéről képes kihajtani, és ontani a virágokat. A virágzás megkezdődése előtt tanácsos valamennyi védekezési formát elvégezni. Maga az allergia egyre súlyosabb tünetekkel jár. Eleinte csak néhány tüsszentéssel, majd orrfolyással, végül kínzó gyulladással, melyet már mindenféleképp orvossal kell gyógyíttatni. Tanácsos azonban már a kezdeti szakaszban szakembert felkeresni, mert nem mindenki teheti meg, hogy a nyár közepét és az ősz elejét melegebb éghajlatú országban töltse el. A hatóságok, önkormányzatok akár műholdas segítséget is igénybe vehetnek annak megállapítására, hogy hol vannak nagyobb elvadult
területek. Jobb híján büntetnek. Vagy eléri a célját, vagy nem. Persze a gazdákat nagy felelősség terheli, hiszen elsősorban ők azok, akik a terület hasznát is élvezik.
Címkékallergia megelőzés parlagfű
Ezt mindenképpen olvasd el!
Csalánkiütés, allergiás vizenyő
A viszketéssel járó csalánkiütést mindenki jól ismeri, különösen gyermekkorban gyakori. Jellegzetes megjelenési tormája a fehér …