A szőrtelenítésről alapvetően azt kell tudni, hogy ha az ember levág egy szőrszálat az megerősödik és megvastagodik.
Típusai: epilálás, borotválás, gyantázás, lézeres szőrtelenítés, villanófényes szőrtelenítés. Cikkünkben a szőrtelenítés történetét, majd az epilálást és a borotválást fogjuk megismerni.
Szőrtelenítés az Ókorban
A szőrtelenítés az Ókorban is megfigyelhető volt miként a katonák leégették magukról fáklyával a szőrt, mivel az
könnyen tetvesedett. Az ember erre azt mondhatja, hogy nem épp egy szép dolog mivel a disznókat ugyanezzel a módszerrel szőrtelenítik levágás után. Ezekben az időkben még a borotva használata is jelentős volt.
Az epilálás
Viszonylag hosszadalmas és fájdalmas. Kereskedelmi forgalomban is vásárolható eszközzel történik. Előnyei és hátrányai is bőséggel vannak. (utóbbiból már fel lett sorolva 2)
Előnyei közt szerepelnek a következők:
– Egyszer kell csak megvásárolni a kütyüt
– Az eredmény kifejezetten tartós.
A borotválás
Ez az egyik legismertebb szőrtelenítési módszer. A szőr hamar visszanő az eredeti méretére, (akár 1-2 nap alatt) sőt még meg is erősödik. Ennek oka, hogy a penge csak a szőr tetejét vágja le. A borotva lehet elektromos, nem elektromos (rétegelt pengéjű) és hagyományos egypengés. A testet nehezebb és kényelmetlenebb borotválni, mint az arcon lévő bajszot és szakállat.
A karokon nem ajánlott a borotválás a következők miatt:
- új iszonyúan megerősödik, durvább
- eredmény csak rövid ideig tartó
- irritáció léphet fel
- a szőr alá nőhet
A ajánlott testrészek: lábak, arc, bikini vonal
Előnyei: olcsó, gyors, teljesen fájdalommentes (a test megvágásáig)
A több (általában 3) pengéjű borotvák rövidebbre vágják a szőrt, azonban hátrányai, hogy nem hosszantartó az eredmény, fertőződhetés regenerálódási idő is szükséges.