Kezdőlap / Társadalom / Vallás / Babonás népek

Babonás népek

Szerte a világon, minden népnek megvannak a maga babonái.
Ezeken olykor nevetünk, olykor felháborodunk. Fontos tudnunk, hogy az eltérő kulturális hatások miatt nem szabad a mi szemszögünkből ítélkezni, hiszen, a világ másik felén élő törzseknek a mi szokásaink tűnhetnek bizarrnak…

A Szamoa-szigeteken, Óceániában a férj hagyományosan nem végezhet semmilyen női munkát, vagyis nem készíthet ételt, mert akkor elveszíti férfias tulajdonságait; a gyermek születése után viszont a férj gyűjti az ennivalót, és ő is főzi meg felesége, és rokonai számára a gyermek megszületésére rendezett ünnepen.

A születéskor a frissen megszületett gyermek helyét sokáig nem mosták meg, hogy az ördög magafajtának nézze, és otthagyja.
Később viszont a gyermeket szenes vízben mosdatták, hogy a gonosz ne érezhesse rajta a tejszagot.
A fiúk és lányok színekbe öltöztetése is e célból jött létre:

Ez főként az itáliai tájakon volt jellemző, majd innen indult világhódító útjára.
Azokra a házakra, ahol kisgyermek született, apró, szalagcsokrokat raktak ki.
Ezek színe kék, vagy rózsaszín volt, a gyermek neme szerint.
A hiedelem szerint a kék a menny színe, mely elriasztja a gonoszt ( a fiú gyermek ugyanis sokkalta fontosabbnak, védendőbbnek számított akkoriban).
A lány gyermekeket azért öltöztették rózsaszínbe, mert ez a bőr színe, tehát „láthatatlanná” teszi a gyermeket, sőt, egyszerre gondoskodik a leány lelkének tisztaságának megtartásáról is.
De emellett számos hiedelem szerint jártak még el, például bundára fektették a gyermeket, hogy göndör haja legyen, hideg vízzel locsolták, hogy ne legyen fázós, vagy éppen vörös borral mosták az arcát, hogy szép, piros orcája legyen.

Ezt mindenképpen olvasd el!

Az iszlám vallás kialakulása

Az iszlám az 5-10. századig terjedő időszak legjelentősebb vallási, politikai és társadalmi mozgalma az Arab-félszigetről …

Leave a Reply