A zöld szemű szörny időnként még a legjobban működő kapcsolatokban is felüti a fejét. Nincs rá gyógymód, de tehetünk ellene. Bármikor is jelentkezzen a féltékenység szorongató érzése, a kiváltó ok mindig ugyanaz: a félelem, hogy elveszítjük a partnerünket. Ez mindig a saját önbizalomhiányunkból fakad. Ilyenkor nem hisszük el, hogy tényleg mi vagyunk a párunknak a legfontosabb, hogy tényleg szeret, és nem ácsingózik más után, aki esetleg szebb, okosabb, vonzóbb. És az állandó félelem attól, hogy párunk esetleg másra vágyik, kórossá válhat. Pedig a legtöbb esetben a féltékenység teljesen alaptalan, de az örökös felelősségre vonás, az ellenőrizgetés viták hosszú sorához vezethet, és egy idő után megmérgezi a kapcsolatot. Mi a teendő, ha mi vagyunk féltékenyek? Mérjük fel racionálisan, hogy félelmünknek mekkora valóság alapja van. Figyeljük meg párunk viselkedését. Ha továbbra is velünk szeretné tölteni szabad ideje nagy részét, figyelmes és közeledik hozzánk, akkor csak semmi pánik. Érdemes kívülállót megkérdezni arról, hogyan látja kettőnk kapcsolatát, a pártatlan véleményt ajánlott megfontolni. Az izgalmas kapcsolat fenntartása érdekében éreztessük partnerünkkel, hogy még mindig meg kell értünk küzdeni, de mi is éreztessük vele, hogy mennyire fontos nekünk. Gátat kell szabni az egymást kergető irracionális gondolatoknak, amelyek az őrületbe kergetnek. Senkinek sem jó, ha vég nélkül a csalfaságról, vagy a féltékenységet kiváltó fantáziaképeket látunk magunk előtt.
Ha párunk a féltékeny fél, akkor főleg igyekezzünk kimutatni az iránta való érzéseinket, és biztosítsuk róla, hogy nekünk nem kell más. Jó, ha növeljük az önbizalmát, dicsérjük meg, ha valami kedvünkre valót tett.
Címkékféltékenység jelek megoldások önbizalomhiány párkapcsolat
Ezt mindenképpen olvasd el!
Első szerelem – sokadik próbálkozásra
Vajon lehetséges több, kudarcba fulladt kapcsolat után „Első Szerelemről” beszélni? Igen! Amennyiben több kudarcba fulladt …