Megjelenésünk meghatározó része a frizuránk. Éppen ezért, íme néhány otthoni tipp, hogy hajunk ne csak akkor legyen szép és ápolt, mikor fodrásznál járunk.
Először is, fontos, hogy a hajunknak megfelelő típusú sampont és balzsamot válasszunk, tehát ha például száraznak érezzük hajunkat, akkor válasszunk direkt száraz hajra kifejlesztett sampont. Figyeljünk rá, hogy a túl sok sampon alkalmazása a leggyakoribb hiba. Csak akkor kell kétszer samponozni a hajat, ha nagyon piszkos.
Mindig hajmosás előtt fésüljük ki hajunkat, mert vizesen töredezhet. Figyeljünk arra is, hogy a víz hőmérséklete ne legyen se túl forró, se túl hideg, mert az nem tesz jót a fejbőrnek.
A világos sör természetes hajápoló, melyet hajmosás után oszlassunk el egyenletesen a nedves hajon, majd vízzel öblítsük ki. Nem kell félni, a frizuránk nem marad ragacsos és sörszagú. A sör a magas B2-, B6-vitamin-, biotin- és folsavtartalma miatt fényessé és erőssé teszi a hajat.
Ha a sör nem válik be, hajmosás után dörzsöljük be a fejbőrünket teafaolajjal (bioboltokban lehet kapni). A teafaolajat már több évszázada használják az afrikai őslakosok és napjainkban Európában is egyre elterjedtebb. Egyrészt fertőtleníti a fejbőrt, megszünteti a gyulladást, másrészt meggátolja a korpásodást és ráadásul nem számít vegyszernek, 100%-ig természetes eredetű.
A másik legnépszerűbb otthoni „csodaszer” a citromlé. Hajmosás után dörzsöljük be a nedves hajat egy kis citromlével, hogy fényes és erős szálú legyen.
És végül egy egészen újnak számító recept, hogy hajunk egészséges és ápolt legyen: mixeljünk össze 0,5 dl homoktövislét egy teáskanál mézzel, 3 dl frissen facsart narancslével, 1 teáskanál borágóval vagy homoktövisolajjal, egy evőkanál búzacsírával! Igyuk meg az E-vitaminban és béta-karotinban gazdag italt, melytől egészséges marad hajunk, sőt, még gyorsabban is fog nőni. Nem csak hatásos, de finom is!
Ha erősen hullik a hajunk, akkor főzzünk 200 g csalánlevelet, fél liter ecetet és egy liter vizet fél órán át. Hetente háromszor masszírozzuk a fejbőrbe a langyos főzetet.
Szintén hasznos, ha – a hajunknak megfelelő – kondicionálóval vagy hajpakolással hetente egyszer-kétszer bekenjük hajunkat, illetve legalább nyolc-hetente vágassunk belőle, hogy visszanyerje eredeti formáját és ne legyen töredezett a vége.
Végül, pedig figyeljünk oda az évszakoknak megfelelő környezeti hatásokra is, melyek hajunkat érhetik. Nyáron használjunk fényvédő permetet/hajlakkot, télen, pedig mindig hordjunk sapkát!
Címkékhaj hajápolás otthon sampon
Ezt mindenképpen olvasd el!
A zsírszövet eltávolítása
Aki már egyszer komolyan harcolt a túlsúlya ellen, az jól tudja, hogy tulajdonképpen egészen elfogadható …