Kezdőlap / Otthon és család / Baba - mama / Hetedik hónap a csecsemő életében

Hetedik hónap a csecsemő életében

A csecsemő megtanulja a helyváltozást, így teljesen másképpen látja a világot. Úgy tartják, hogy azok kezdenek legelőször járni, amelyik először mászni kezd, vagy ülő helyzetből hamar képes felállni. Azok a babák akik a hasukon csúsznak vagy a popsijukon, ők hajlamosabbak később megtanulni járni. Ebben a korban a csecsemő már képes megtartani lábával testsúlya egy részét, így segítséggel fel tud állni. Hamarosan megtanulja hogyan tornássza fel magát ülő testhelyzetből.
Ebben a korban látszanak első jelek, hogy a baba jobb vagy balkezes lesz e. Ajánljuk fel neki egy játékot, és kísérjük figyelemmel, melyik kezével veszi el. Ha rendszeresen ugyanazt a kezét használja, abból lehet következtetni arra, hogy milyen kezes lesz, bár ez nem biztos. Gyakran előfordul, hogy egy éves korában másik kezét kezdi inkább használni. Ilyenkor már nem a tenyerével ragadja meg a játékokat, hanem hüvely és mutatóujját használja. Pici tárgyakat felvesz a földről és megvizsgálja őket. Beszédkészsége fejlődik, egyre többet gügyög. Magán és mássalhangzókat is használ. A hangszín is kezd elkülönülni.

Érzékelés fejlesztésére alkalmas dolgok:

  • adjunk a kezébe különböző dolgokat, amiket biztonságosan a szájába is vehet
  • különböző ételeket kóstoltassunk vele, amiket szopogathat
  • fürdés közben egy poharat tölts meg hideg vízzel, egyet meleg vízzel, rakd bele a gyermek kezét, mondd el neki, hogy melyik a hideg és melyik a meleg víz
  • fürdőjében tegyél egy poharat, add a kezébe, mondd hogy könnyű, majd telítsd tele vízzel és mondd, hogy nehéz
  • mászó gyereknél építs akadálypályát székekből, de olyan magasságban, ami alatt át tud mászni

Ezt mindenképpen olvasd el!

Az anyai szeretetérzés hiánya

Az anyák általában természetesnek tartják azt, hogy az anyai érzés a gyermek születésének pillanatában rögtön …

Leave a Reply