Manapság egyre gyakoribbak az allergiás megbetegedések. Ez főként a világ „fejlődésének” köszönhető. Az allergia manapság már civilizációs betegségnek számít. Egyik legkülönlegesebb fajtája a hidegallergia.
Ez a furcsa betegség abból áll, hogy az érintett személy túlérzékeny a hidegre. Sokáig ugyan nem is hitték, hogy létezik ilyen, pedig van. A betegeken hideg esetén csalánkiütések jelentkeznek. A bőr piros lesz, és nagyon tud viszketni.
A hidegallergia kialakulása lehet örökletes is vagy megjelenhet az immunrendszer legyengülése következtében, esetleg bizonyos ételallergiák után. Általában a felnőtté válás éveiben jelentkezik. A legtöbb hidegallergiában szenvedő beteg a tízes éveinek legvégén, vagy a húszas éveinek elején érzékelte az első tüneteket.
Gyógyítani igencsak nehéz. Gyakran a gyógyszeres kezelés sem segít. Sokak szerint azonban hasznos lehet egy alapos méregtelenítő diéta és az immunrendszer megerősítése. A tünetetek enyhítésére alkalmas lehet a kalcium fokozott mértékű bevitele is a szervezetbe.
A hidegallergiában szenvedőknek nagyon oda kell figyelni, hogy sosem fázzanak. Télen minden egyes testrészt el kell takarni, mert a gyakori érintkezés a hideggel csak tovább ronthat a helyzeten.
Sokan összetévesztik az egyszerű bőrpírt a hidegallergiával, pedig egy kis pirosság természetes. Az allergiások bőre sokkal hevesebben reagál a hidegre és sokkal kellemetlenebb. A tünetetek tarthatnak pár percig, de akár pár napig is. Ez személyenként változó. Egy kis idő után magától elmúlik a pirosság és a viszketés.
A hidegallergia sajnos csak kevés esetben gyógyítható.
Címkékallergia civilizációs betegség csalánkiütés hidegallergia téli betegség viszketés
Ezt mindenképpen olvasd el!
Vénás betegség
Eleinte esztétikai jellegű gondokat jelent, de megfelelő kezelés nélkül komoly, az életminőséget is befolyásoló betegséggé …