Az illóolajokat sokféleképpen alkalmazhatjuk, a lábfürdőktől kezdve az illatos légfrissítőkig. Ne felejtsük, el, hogy a kevesebb mindig több.
Végezzünk bőrpróbát használat előtt. Tegyünk egy csepp hígítatlan olajat a könyökhajlatunkba, és várjunk 24 óráig, ha nem jelentkezik vörösödés vagy viszketés, akkor nyugodtan használhatjuk.
Ha ülőfürdőt akarunk készíteni: adjunk a kád vizéhez illóolajtól függően 3-8 cseppet mielőtt beleülünk. Maradjunk a kádban legalább tíz percig.
Inhalálhatunk is az illóolajokkal. Köhögés ellen például használhatunk eukalipusz olajat, stressz ellen borsmentát vagy szantálfát. Tegyünk négy cseppet egy tál forró vízbe. Hajoljunk a tál fölé, terítsünk fejünkre törülközőt, és lélegezzük be a jótékony gőzöket néhány percig (csak 1oo százalékos tisztaságú olajat használjunk, a mesterséges illatos olajokat inkább csak légfrissítőként ajánlottak).
Készíthetünk lábfürdőt: tegyünk egy liter vízbe 5-7 csepp illóolajat, áztassuk benne lábunkat tíz percig. Próbáljuk ki a citrom, a menta vagy a teafa olajával.
Légfrissítőként is használhatjuk őket: egy szórófejes flakon töltsünk meg vízzel, tegyünk bele 2o csepp illóolajat, vagy száraz virágra cseppentsünk egy-két cseppet.
Masszázsolajat is készíthetünk, ha valamilyen hordozóolajba néhány csepp illóolajat keverünk. Növényi olaj legyen, mert az ásványi olaj vagy a babaolaj nem szívódik fel olyan jól. Normál bőrre ajánlott a hidegen sajtolt szűz olívaolaj, szárazra a kókuszolaj. Könnyen zsírosodó bőrre próbáljuk ki a szőlőmagolajat.
Soha ne használjunk illóolajat hígítatlanul, és nagyon vigyázva alkalmazzuk idősek, betegek, várandós nők és gyermekek esetében.
Címkékaromaterápia esszenciális olaj illóolaj olaj virág
Ezt mindenképpen olvasd el!
Az immunrendszer visszaállítása kemoterápia után
A kemoterápia arra szolgál, hogy a daganatos sejteket gyógyszeresen elpusztítsák, megakadályozva őket abban, hogy tovább …