A kerttulajdonos a fajták megválasztásával, a növények elhelyezésének tervezetével csupán elképzelését rögzíti.
A gyakorlati kivitelezésre ezután kerül sor. A munka a talaj előkészítéssel kezdődik. Talajunkat ugyanis alkalmassá kell tenni vetésre, ültetésre.
Ha olyan területről van szó, ahol eddig nem kertészkedtek, első feladatunk megtisztítani a területet az öreg, beteg fáktól, bokroktól és a gyomoktól. Valamennyi árnyékadó fa kiirtását – amíg nincs helyette másik – gondoljuk meg. Megfelelő helyen hagyjunk meg néhányat az „őshonosok” közül. A nagyobb köveket hordjuk le a területről.
A megtisztítás után egy szintre kell hoznunk a talajfelszínt, lehetőleg vízszintesre. Ha a terület olyan, hogy nincs vagy nagyon sekély a termőréteg, kavicsos, köves a talaj felszíne, akkor kb. fél méter vastagságban terítsünk termőföldet rá.
Ha már előzőleg művelték a területet, a telepítés megkezdése előtt legalább egy hónappal (de legjobb előző ősszel) forgassuk meg a talajt. Leghatásosabb a nagy traktorok által vontatott előhántós Rigol eke. Ennek hiányában szántsuk vagy ássuk fel a telkünket. Ekkor dolgozzuk bele a talajba a szükséges szerves és műtrágyákat. A szántás, ásás után elegyengetjük a felszínt. Egy hónap múlva a talaj kellően megülepszik, megindul a biológiai aktivitása, és alkalmassá válik a telepítésre, vetésre.
Amennyiben nincs módunk az egész területet egyszerre megforgatni, felásni, akkor a telepítésre kijelölt fák, bokrok helyén ássunk egy gödröt.
Ha a talaj-előkészítéskor sok cserebogárpajort, mocskos pajort találunk a területünkön, pusztítsuk el, amit tudunk, majd az alapműtrágyával együtt négyzetméterenként 40-100 gramm Basamid talajfertőtlenítő szert szórjunk ki. Ezzel sok kártételnek elejét vehetjük.
Címkékbasamid füvek kertépítés növények őshonos pázsit rigol eke
Ezt mindenképpen olvasd el!
Díszfű belső díszítésre
Belső díszítésekhezCsokrokban, virág összeállításokban, díszítésekhez, zöld kísérőnövényként is használhatjuk a füveket. Ezek szerény, de jól …