A tüsszögés, az orrfújás, a köhögés, a könnyezés megszokott jelenség, de ha gyermekünknél ezeket a tüneteket észleljük, ki kellene derítenünk, hogy megfázás vagy allergia okozza, mielőtt kezelésre kerül sor. E két betegség ugyanis nagyon hasonlít egymáshoz, de például az allergia és a megfázás kezelése, valamint a rájuk ható gyógyszerek igen különbözőek.
Sokszor a megfázással járó köhögést, orrfújást vírusos fertőzés okozza. Jóllehet gyógyszerekkel lehet enyhíteni a tüneteket, de akkor is eltart legalább egy hétig.
Az allergia esetén ellenben folyamatosan jelen vannak ezek a tünetek, mindaddig, amíg az azokat okozó hatás meg nem szűnik.
A következőket kell megfigyelnünk, hogy el lehessen dönteni, gyermekünk náthában vagy allergiában szenved:
Meddig tart? 15 napnál tovább tartó tünetek lehet, hogy allergiát jeleznek.
Köhögése nem szűnik?
A köpet tiszta-e? Nem jó, ha sárgás vagy zöldes színű.
El van dugulva az orra, és száján át lélegzik?
A szeme bepirosodott és viszket?
Alakultak-e ki a szeme alatt sötét karikák?
Ha egy vagy több tünet ezek közül fennáll, gyanakodnunk kell az allergiára.
A leggyakoribb allergének az ételek, a gyógyszerek, a poratka, az állatszőr, a pollen és a por.Ezek változatos tüneteket okozhatnak, bőrirritációt, emésztőrendszeri problémákat és légzőszervi panaszokat. A légúti allergiák ráadásul hajlamosíthatnak arcüreggyulladása, fülgyulladásra, sőt asztmára is.
Ha nem tudjuk biztosan eldönteni és kiszűrni, hogy mire allergiás a gyermekünk, orvoshoz kell fordulnunk. Többféle teszt áll rendelkezésre ahhoz, hogy kiderítsük, mi áll az allergiás tünetek hátterében.
Címkékallerga köhögés megfázás tüsszögés
Ezt mindenképpen olvasd el!
Az allergia immunkárosító hatása
Az antigén kötődése az ellenanyaggal, vagy az immunrendszer sejtjeivel nem minden esetben előnyös a szervezet …