Aki allergiás valamire az mindent megtesz annak érdekében, hogy az allergia tüneteit csökkenteni tudja, illetve ha lehet meg is szünteti az allergiát kiváltó okokat. Manapság egyre többen allergiásak a házi poratkára.
A házi poratka legkedveltebb helye sajnos a hálószobánkban, sőt az ágyunkban található. Mivel életünk legalább egyharmadát ágyban, párnák közt töltjük, érdemes néhány megelőző intézkedést megtennünk mivel a házi poratka fő tápláléka az elhalt és levált emberi hámsejtek , melyek bőven találhatóak az ágyneműben. Életének és szaporodásának pedig kifejezetten kedvez az emberi test által éjszaka fenntartott hőfok és páratartalom. Sokan nem tudják, hogy az ágynemű, ha nem ágyazzunk be, képes annyira kiszáradni, mely már kedvezőtlenül befolyásolja a poratka életét, sőt akár pusztulásukhoz is vezethet. Ezzel szemben a beágyazás akadályozza az ágynemű szellőzését, és megőrzi az éjszakai magas páratartalmat.
-A hálószobából távolítsunk el minden „porfogót” (pl. szőnyeg, tollpárna, plüss figurák stb.).
-Az ágynemű huzatot hetente ki kell mosni. A lakás, de főleg a hálószoba hőmérsékletét célszerű 20 °C alatt tartani.
-Tilos a tollas ágynemű használata. A levetett ruháinkat hálószobában ne tároljuk.
Használjunk atkaölő szereket és nagy teljesítményű speciális porszívót.
-Latexből készült matracot használjunk.
-Használjunk atkamentes ágyneműt.
Ha jó az idő és van rá lehetősség tegyük ki az ágyneműt a napra szellőzni.
Ez az óvintézkedések megelőzhetik a házi poratkák jelenlétét, elszaporodását az otthonunkban. Ezek mellett igyekezzünk minél jobban odafigyelni arra, hogy felerősítsük immunrendszerünket. Hiszen a legtöbb allergia hátterében többnyire legyengült immunrendszer áll.
Címkékallergia poratka poratka elleni védekezés
Ezt mindenképpen olvasd el!
Poratka allergia
Mi az a poratka allergia? A poratka allergia egy túlérzékenységi reakció az emberi szervezet részéről, …