130 cm széles, fényre bomló fóliából a javított (bakhátas), váz nélküli fóliaágyást más gyakorlat szerint készítjük el.
Itt egy bakhát kialakításával 80 cm széles ágyást készítünk, mert ilyen keskeny fóliát nem tudunk két bakhátra kifeszíteni. Kijelöljük az ágyás két szélét 80 cm távolságra (több egymás melletti ágyás között hagyjunk 40 cm széles utat), ezután kijelöljük az ágyás közepén a bakhát helyét, majd 15-20 cm magas bakhátat készítünk. A bakhát két oldalán létrejött barázdát teknő formára mélyítjük a növénysorok részére. Ebben az ágyásban a bakhát egyik vagy mindkét oldalára ültethetünk növényeket 40 cm sortávra a termesztett növény térigényétől függően. Ez esetben az ágyás talajának felszínét egy bakháttal növeltük meg (amelynek szintén jó a hőgazdálkodása), és a melegigényes növények számára is alkalmas helyet, „fészket” készítettünk. Ezt követően palántázunk vagy vetünk, majd a 80 cm széles ágyás két szélén 10-15 cm mély barázdát készítünk, és a korábban leírtakhoz hasonlóan terítjük, feszítjük és rögzítjük a fólia két szélét és végeit.
Sík fóliás ágyás
A bakhát nélküli, sík fóliás ágyás készítésekor kezdetben az előbbihez hasonlóan járunk el, és a két úttal szegélyezett, 80 cm széles (120-as fólia) vagy 140 cm széles (180-as fólia) ágyásba a zöldségfajok térigényének megfelelően 1, 2, 3 vagy 4 sor palántát ültetünk. A fóliát nem húzzuk feszesre, hanem lazán terítjük az ágyásra, majd kétoldalt barázdába földeljük a széleit. Sík fóliás takarásra a szélesebb (180 cm-es) fólia alkalmasabb.
Címkékbakhátas fényre bomló kert lyuggatott fólia sík fóliás ágyás váz nélküli fóliaágy
Ezt mindenképpen olvasd el!
Díszfű belső díszítésre
Belső díszítésekhezCsokrokban, virág összeállításokban, díszítésekhez, zöld kísérőnövényként is használhatjuk a füveket. Ezek szerény, de jól …