Nincs olyan ember, aki ne nézne irigykedve, egy napi őrült futkosással, családösszeszedéssel, percek alatt belapátolt étkezésekkel tarkított nap után egy sziklafal alatt békésen mosolyogva üldögélő tibeti szerzetesre. Mindenkiben felmerül a kérdés, hogy hogyan csinálja? Miért tud mosolyogni, holott zord vidéken, nélkülözésekkel teli társadalomban él. Nekünk meg mindenünk megvan, és nem tudunk mosolyogva leülni este, hiszen a feszültség állandóan vibrál bennünk.
Ő annak örül, ami van, mi meg megszerezni szeretnénk valamit, aminek majd örülni fogunk, de amikor megszerezzük rögtön másikat, jobbat, újabbat, okosabbat akarunk és elfelejtünk örülni annak, amink van.
A jóga segít ebben. Összhangba hozza a világképeinket, a külsőt és a belsőt. Ugyanis ha ez a kettő messze van egymástól, folyamatosan meghasonulunk, és képtelenek vagyunk elfogadni, érteni és örülni.
A jóga és a legtöbb meditáció segít abban, hogy az ember uralja a testét, lássa, érezze a saját magában zajló fizikai folyamatokat, képes megtanítani, pihenni, ellazulni, feloldani a stresszt és egyéb feszültségeket, segít kordában tartani a saját testünket, reakcióinkat.
Sokkal fontosabb az a vonulata, amellyel a lelkünket, a tudatunkat segít rendbe tenni.
Megtanítja nekünk lecsendesíteni azt az állandó zűrzavart, amit a rohanás a jelentős, vagy éppen jelentősnek hitt problémák, az idegesség a folyamatos stressz jelent.
A meditáció segítségével le tudjuk csitítani ezeket a lelki zajokat, ki tudjuk szűrni a fontos dolgokat az érdektelenek közül és kis gyakorlással képesek lehetünk meghallani a tudatalatti által közvetített üzeneteket is, amelyek gyakran a tudatos ént foglalkoztató gondokra adnak választ.
A lelki és testi egyensúly révén pedig sokkal védettebbekké válunk a stresszel, a külső negatív hatásokkal szemben, mivel a belső energia áramlást optimalizálva megtanulunk koncentrálni a minket foglalkoztató jelenségekre, önmagunkra és az érzéseinkre.
A harmadik legfontosabb folyománya a meditációs praktikáknak a saját érzéseink megértése, elfogadása, rendbetétele és meg tudjuk akadályozni egy-egy eltemetett, félretett érés pusztító rombolását saját lelkünkön.
A jóga nem csodaszer, hanem egy nagyon hasznos módszer ahhoz, hogy ne is legyen szükségünk csodaszerekre, hiszen ha összhangban élünk magunkkal és a környezetünkkel a betegségek messzire el fognak kerülni,
Címkékjóga lélek meditáció összhang tudat
Ezt mindenképpen olvasd el!
Jógával a harmónia útján
Éljünk bárhol nagyvárosban vagy egy kis faluban, legyünk idősek vagy fiatalok, nők vagy férfiak egy …