A legtöbb allergiát kiváltó állatszőr a kutyaszőr, macskaszőr, lószőr, illetve a kis rágcsálók szőre ( tengeri malac, hörcsög, degu).
A legtöbb esetben nem is maga a szőr, hanem a faggyúmirigy, a váladék, nyál, vizelet, és ürülék váltja ki az allergiás reakciót.
A kutyaszőr allergia tünetei általában a szénanátha, súlyosabb esetekben tüdőasztma (Asthma bronchitis),
a csalánkiütés, de kiválthatja a veleszületett ekcéma tüneteit is.
A legjobb megelőzési mód természetesen az állattartás megszüntetése lehetne.
De az alapos, mindennapi takarítás, valamint az állat szőrének gondozása merőben csökkenti az allergiás reakciók kialakulásának kockázatát.
(Bár sajnos a szőrmaradványok még hónapokig is fennmaradhatnak a textíliákban, padlókon).
A tartósan fennálló orrváladékozás, orrdugulás, tüsszögés, orr – és szemviszketés, nem bakteriális eredetű kötőhártya-gyulladás,
bőrviszketés, és -kiütések esetén forduljunk orvoshoz, mivel valószínűleg valamilyen allergén szüntelenül jelen van otthonunk levegőjében. Ilyen esetekben már súlyos allergiáról beszélünk, amikor mindenképpen el kell távolítani az állatot az allergiás személy közeléből.
Az állatszőr-allergia nem örökletes, de a kialakulása iránti hajlam igen.
Jó hír, hogy több, tudományos kutatás eredménye is alátámasztja, amennyiben egy kisbaba „állatok közé” születik, és velük nő fel, szinte nullára redukálható a későbbi allergiás hajlam kialakulásának esélye.
Kialakult allergia esetén viszont nem létezik hozzászokás az allergénhez.
Címkékallergia érzékenység kutya szemviyzketés szőr
Ezt mindenképpen olvasd el!
Csalánkiütés, allergiás vizenyő
A viszketéssel járó csalánkiütést mindenki jól ismeri, különösen gyermekkorban gyakori. Jellegzetes megjelenési tormája a fehér …