Sokszor fordul elő az egy emberrel, hogy tisztában van azzal, hogy allergiás, de azt nem tudja, hogy milyen típusú allergiától szenved, így azt sem, hogy mivel kezelje azt.
Az allergének – amik az allergiás reakciót váltják ki a szervezetünkben- néhány csoportba sorolhatók. Az első csoportban foglalnak helyet a különböző pollenek, virágpollenek, az állati eredetű szőrök, és a házi por, vagy más néven poratka. Ezek együtt, vagy külön-külön az orrban fejtik ki hatásukat, ezáltal orrviszketést, orrfolyást, és orrdugulást okoznak. Szintén ezek felelnek a tüsszögésért is. Így leírva a tüneteket, már könnyen megállapítható, hogy szénanáthát okoznak.
A második csoportba sorolhatjuk az ételeket, egyes vegyszereket (mosópor, szappan, tusfürdő, krém stb.), és a gyógyszereket. Ezek a szerek a belső szervekben fejtik ki a hatásukat, például a gyomorban, bélrendszerben, de a bőrön, a légutakban, és a szemben, a kötőhártyán, vagy néha az orrban is előfordulhatnak allergiás reakciók. Ezek tünetek formájában is megjelennek, viszketés, könnyezés, pirosodás, gyulladás, hasmenés, és hányás is kísérheti. Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk, gyanakodhatunk csalánkiütésre, ekcémára, de asztmára, szénanáthára, vagy allergiától kialakult kötőhártya gyulladásra is. A rovarcsípések is okozhatnak allergiás tüneteket, ennek hatására ugyanazokat a tüneteket produkálhatjuk, mint a második csoportban leírtaknál, azonban a betegség, amire gyanakodhatunk az anafilaxia. Bizonyos gomba spórája a szervezetünkbe kerülve szintén kiválthat reakciót, ekkor a légutakban jelenik meg a túlreagálás, és ilyenkor nehézlégzés, és köhögés tapasztalható. Ha ilyen tüneteket produkálunk, az asztma is lehet.
Címkékallergia allergia kezelése allergiás gyógyszerek allergiás megbetegedés
Ezt mindenképpen olvasd el!
Poratka allergia
Mi az a poratka allergia? A poratka allergia egy túlérzékenységi reakció az emberi szervezet részéről, …