A legtöbb esetben egy mellműtétet követően lehet szoptatni, azt viszont nem lehet előre megmondani, hogy mennyi teje lesz. Döntő fontosságú, hogy milyen műtéti technikát választottak. A tejtermelést befolyásolja, hogy átvágtak-e idegpályákat, ereket és tejjáratokat és hogy pontosan melyeket. Ha a műtét idején nem beszélték meg kellőképpen a szoptatás témáját, érdeklődjön a sebésznél most utólag.
A mellnagyobbításhoz használt implantátumok elhelyezhetők oly módon a mell és a mellkas között, hogy közben semmilyen pályát ne kelljen átvágni. Mellnagyobbító műtét után sok édesanya probléma nélkül szoptat.
A mellkisebbítő műtéteket a legkülönbözőbb módszerekkel végzik. Ügyeljen arra, hogy főleg kezdetben gyakran szoptasson és elég sokáig. A gyermek súlygyarapodását gondosan figyelni kell. Előfordulhat, hogy képes arra, hogy kisbabáját kizárólag szoptatással táplálja. De az is előfordulhat, hogy bár termel anyatejet, a rendelkezésre álló mennyiség mégsem elegendő. Ebben az esetben a hozzátápláláshoz használja a Szoptanitot, mely lehetővé teszi, hogy a szoptatás közelségét hosszú időn át élvezze és a megtermelődött anyatejet kisbabájának adja. A baba számára az is nagyon értékes, ha részben táplálják anyatejjel. A szoptatás ideje alatt ügyeljen a tejjáratdugulás veszélyének legkisebb jeleire is. Később, amikor már szilárd ételt is kap a gyerek, minden segédeszköz nélkül is lehet hosszú ideig szoptatni.
A rákkezelés következtében szükségessé vált műtét során speciális tanácsadásra van szüksége. Előfordult már, hogy anyáknak sikerült kisbabájukat egy mellből is kizárólag szoptatással ellátni.
Címkékanya apa baba csecsemő kötődés mellműtét szoptatás szülés születés újszülött
Ezt mindenképpen olvasd el!
A kisgyerek fegyelmezése
Egyéves kor alatt ritkán szorul a kisgyerek fegyelmezésre. Az ilyen korú kisbabának még nem lehet …