Az emberi test egy összetett, érzékeny rendszer, ahol ha egyetlen sejtecske meggondolja magát, az hatással lesz az összes többi működésére. A keleti gyógyító hagyományokat magában foglaló akupunktúrás kezelési mód éppen erre épít: globálisan, az emberi szervezet egészét vizsgálva kezel. Nem a tünetek megszüntetésére, hanem az azokat kiváltó okok feltárására és kiküszöbölésére törekszik. Az emberi testet egy hatalmas energetikai rendszernek tekinti, melyen belül az energia, a csí 12 pályán keresztül áramlik. E pályák mentén 361 akupunktúrás pont helyezkedik el. A pontok sűrűsége az emberi fül körül sokszorosa a testen lévő pontokénak, egy emberi fülkagylón 200 olyan pont van, ahol megkezdhetjük a gyógyítást.
A fülakupunktúrát eredménnyel használták már évezredekkel ezelőtt az Ősi Kínában és Ázsia más országaiban is. Akkoriban még főleg az alsóvégtag-fájdalmak, valamint a fogbántalmak kezelésében értek el vele kiemelkedő eredményeket. Később Európában is hódított. Assisi Szent Ferenc szemproblémáját például úgy sikerült elmulasztani, hogy égették a fülcimpáját.
Európában egy francia pszichiáter, Paul Nogier készített és publikált először úgynevezett fültérképet a fülakupunktúrás pontokról a huszadik század második felében. Ma jellemzően két fülakupunktúrás irányzat van: a Kínai és a Nogier. A kezelésnek nincs mellékhatása, a hatás viszont azonnali, hiszen a kezelt terület az agyhoz közel található. Eredménnyel alkalmazhatjuk fogyókúrában, vérnyomásunk beállítására, különböző függőségek (alkoholizmus, dohányzás) megszüntetésében, pszichés, vegetatív zavarok helyreállításában.
Címkékcsí emberi test energiarendszer fülakupunktúrás pontok fültérkép meridiánok Nogier
Ezt mindenképpen olvasd el!
Fogyókúra az akupunktúra segítségével
Nagyon sokan vannak a világon, akik nem túl elégedettek testsúlyukkal, alakjukkal. Persze sokszor ezek csak …