Az indiai kultúra sokszínűsége magával ragadó. Nem kell elutaznunk ahhoz, hogy feltáruljon előttünk India csodálatos, titokzatos és sokszínű világa. Egy jó könyv fantasztikus pillanatokat tartogathat számunkra.
India Dél-Ázsiában található, a Föld második legnépesebb országa. Államformája: köztársaság. Lakóinak száma: 1,1 milliárd. Fővárosa: Delhi. Indiában a hivatalos nyelv a hindi és az angol. A hivatalos valuta a rúpia, szinte csak ezt fogadják el. A csapvíz fogyasztása súlyos fertőzéseket okozhat. Éghajlatát a monszun határozza meg. Árak meglehetősen olcsóbbak mint Európában. Főbb városai: Delhi, Mumbai, Calcutta, Madras, Hyderabad. Vallás tekintetében is sokszínűség jellemzi az országot. Többségük hindu, ezt követi a mohamedán, majd a keresztény. Elenyésző számban vannak még szikhek, és buddhisták is.
A kasztrendszerek, a közlekedés, étkezés, tisztálkodási szokások, na meg a feleség szerzés is roppant különös náluk. Az ottani szokások lényegesen eltérnek hazánkban, illetve egész Európában megszokott normáktól. A leginkább szembe tűnő dolog a WC használat, avagy nem használat Índiában. A lakosság 69%-a nem használ WC-t. Többségük nagyon rossz körülmények között él, ők többnyire nyomornegyedekben, vagy utcán élnek. Ott megszokott, hogy szükségleteiket a szabadban végzik, sokan a bokrokban bújnak meg, vagy a sínek mellett. Ami a legkülönösebb, hogy egyáltalán nem használnak WC papírt. Ők a mi szokásunkat tartják egyébként piszkosnak. Kizárólag csakis a bal kezüket használják a tisztításra, vizet használva fel hozzá. Mivel a bal kezükkel végzik ezt a tevékenységet, így csakis a jobb kezüket használják étkezésre, (evőeszköz nélkül esznek) és minden más érintkezésre. Bal kézzel valakivel kezet fogni, vagy átadni azzal a kézzel bármit tiszteletlenség számukra. Mindezt csakis jobb kézzel szabad. Megnyugtatásként Indiába készülőknek, a szállodákban a turisták számára gondoskodnak a WC papírról.