Kemikáliákat a biokertben csak a legszélsőségesebb
szükséghelyzetben alkalmazzunk, ha minden egyéb
megoldás cserben hagyott bennünket. Használat előtt tanulmányozzuk át a szer ismertetőjét, különösen az összetételre és a hatásmechanizmusra vonatkozó közléseket. A mellékhatásokra és a várakozási időre feltétlenül ügyeljünk, és a permetlevet az előírt töménységűre készítsük el.
Az állatok mint segítőtársaink
Az emlősök is nagyon nagy hasznunkra lehetnek!
A kert hasznos emlősei a sün, a vakond, a cickány és a denevér. A sün csigákat, pajorokat, egyéb lárvákat, hernyókat és egereket pusztít. A sünnek feltétlenül
hagyjunk egy zavartalan sarkot a cserjék alatt, ahol az ott
hagyott ágak, lomb lehet a búvóhelye. A vakond szorgalmas rovarvadász. Pajorokat, hernyókat és rengeteg egyéb lárvákat, kifejlett rovarokat éppúgy befal, mint a meztelen csigákat.
A cickányok sem növényekkel táplálkoznak; éjszakai vadászatuk gyakori zsákmányai a csigák és az éjjeli rovarok.
A denevérek éjjel repülő rovarokra vadásznak.
A madarak – különösen a költési időszakban – hatalmas
mennyiségű tetűfélét, nyüveket, hernyót, más lárvafélét és számlálhatatlan rovart fogyasztanak, illetve hordanak a kicsinyeiknek. Ezenfelül sok gyommagot is elpusztítanak ezek a szorgos kis tollasok. Védjük őket, és minden kertben teremtsünk olyan feltételeket, hogy ott jól érezzék magukat, és fészket is rakjanak. A veteményes és az érő gyümölcs megdézsmálásával okozott kártételük ellen a már
említett módszerekkel védekezhetünk.
Címkékbiokert cickány denevér kemikáliák sün szintetikus vakond
Ezt mindenképpen olvasd el!
Díszfű belső díszítésre
Belső díszítésekhezCsokrokban, virág összeállításokban, díszítésekhez, zöld kísérőnövényként is használhatjuk a füveket. Ezek szerény, de jól …