Lakások szemet gyönyörködtető része a szoba és dísznövényekből összeállított élő sarok. A növények is bizony igénylik az ápolást, a gondozást. A szép, egészséges növény mindig csodálatot kelt, viszont időnként elkerülhetetlen egy-egy növény megbetegedése, valamilyen kártevő megjelenése. Sajnos mikor jön a tavasz, akkor aratnak a kora tavaszi lombkártevők. A rózsán fehérlik a lisztharmat. Ekkor rádöbbenünk arra, hogy nem is olyan egyszerű egészséges növényeket nevelni. A növénybetegségek megelőzésének feltétele, hogy megismerjük azok kiváltó okait és kórokozóit. A betegségeket előidéző okokat két nagy csoportra lehet osztani: nem fertőző és fertőző kór okokra.
A nem fertőző betegség okok: hőmérséklet,a túlzott vagy a kevés fény, a víz igény és a páratartalom, a nagy szél, a talaj kémhatása, a füstgázok és a légszennyező anyagok és a műtrágya túladagolása is lehet veszte egy növénynek.
A fertőző betegség okok: a vírusok, mikroplazmák – melyek szemmel nem láthatóak, a baktériumok, a gombák és a kártevő állatok. A legtöbb dísznövény kártevő a rovarok osztályába tartozik.
Ha a növényt kórokozó vagy állati kártevő támadja meg, rendszerint a külleme megváltozik, elüt a többi egészséges növényektől.
A dísznövények védelmébe érdekében különböző eljárások vannak. Például ilyen a karantén, a talajkezelése, a növényvédőszeres csávázás és a növény rendszeres ápolása, kezelése. Ezeket betartva biztosabbak lehetünk, hogy nem éri támadás a növényeket. Vegyszerekkel úgynevezett biológiai védelemmel is lehet védekezni a kártevők ellen.
Címkékápolás dísznövény fertőző megbetegedése otthon
Ezt mindenképpen olvasd el!
Díszfű belső díszítésre
Belső díszítésekhezCsokrokban, virág összeállításokban, díszítésekhez, zöld kísérőnövényként is használhatjuk a füveket. Ezek szerény, de jól …