Tudta, hogy a maják által felfedezett édességnek pozitív hatása is van? A csokoládéban sokféle olyan anyag megtalálható, melyek egészségünk megőrzésében szerepet játszanak. Többek között vasat, káliumot, kalciumot, és vitaminokat is tartalmaz, viszont jótékony hatását leginkább a benne megtalálható flavonoidoknak köszönhetjük, mely értágító hatásának köszönhetően fokozza a véráramlást, csökkenti a vérnyomást. Már 1672-ben lejegyezték, hogy a csoki fahéjjal, és szerecsendióval fűszerezve csillapítja a köhögést. Bizonyított, hogy a mértékkel fogyasztott minimum 60-70% kakaótartalmú fekete csokoládé nem csak a feszültséget oldja, és frissít szellemileg, mindemellett gyulladáscsökkentő, immunerősítő hatású. Tény: a kakaópor és a keserű csokoládé csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának a kockázatát, fogyasztásuk kedvezően befolyásolja a koleszterinszintet.
Flavonoid tartalmának hatékonyságát bőrgyógyászok is vizsgálták. A csokoládékezelés után az önként jelentkező hölgyek bőre rugalmasabbá, lágyabb tapintásúvá vált, nem véletlen, hogy egyre gyakoribb összetevő a kozmetikai termékekben a csoki.
Finn tudósok szerint azoknak a nőknek, akik várandósságuk alatt rendszeresen fogyasztottak csokoládét, gyermekeik vidámabbak, aktívabbak, és nem félnek az új szituációktól.
Étkezés után kis mennyiségben fogyasztható akár minden nap, vizsgákra mindenképpen vigyünk magunkkal egy kis muníciót belőle! Fogaink ápolásáról viszont ne feledkezzünk meg nassolás után!
Ezt mindenképpen olvasd el!
Hideg, banános narancsleves
A banán igazából téli gyümölcsös, de ma már egész évben minden áruház és zöldségesbolt polcain …