A parlagfű pollenjeire érzékenyeknek nyáron érdemes figyelniük arra, hogy elkerüljék étkezésük során a keresztallergiát okozó élelmiszereket. Fogyasztásuk során sokkal közvetlenebb módon érintkeznek szervezetünkkel az allergén anyagok, mint a levegőből belélegezve.
Iktassuk ki étrendünkből a magas hisztamin tartalmú ételeket, úgy, mint, az alkoholt (különösen a vörösbort), a füstölt húsokat és húskészítményeket, tengeri halakat, az érlelt sajtokat, a mogyoróféléket és az olajos magvakat, a csokoládét, ugyanis ezek az élelmiszerek felerősíthetik meglévő tüneteinket. Kifejezetten tilos ebben az időszakban sárga- és görögdinnyét, a banánt, a citrusféléket, az uborkát, a cukkinit, a tököt, paradicsomot, erjesztés útján előállított savanyúságot enni. A főzés, sütés és párolás csökkentheti az allergiát kiváltó hatást, ezért nyers gyümölcsök helyett inkább leveseket, kompótokat együnk. Helyettük válasszuk inkább a burgonyát, a káposztát, a karfiolt, a brokkolit, a karalábét, a salátát, a céklát, gyümölcsök közül a barackféléket, a szilvát, a cseresznyét, a meggyet, a szőlőt, az almát, a körtét vagy a bogyós gyümölcsöket. Az ezekből készített levekből és ásványvízből bőségesen igyunk naponta. A színhús – a füstölésen kívül – bármilyen módon elkészítve megengedett. Tejet, tejfölt, túrót, natúr joghurtot, kefirt, nem füstölt sajtokat bátran fogyaszthatunk. Az élesztővel készült, illetve magvas kenyerek, péksütemények szintén allergizálóak lehetnek, helyettük zab, korpa, búza, kukorica, rizs és árpa felhasználásával készült terméket vegyünk.
A fenti élelmiszerek nem minden parlagfű allergiásnak okoznak ugyanolyan szintű érzékenységet. Kísérletezni viszont csak óvatosan ajánlott!
Címkékallergia diéta élelmiszerek főzés hisztamin parlagfű tünetek
Ezt mindenképpen olvasd el!
Csalánkiütés, allergiás vizenyő
A viszketéssel járó csalánkiütést mindenki jól ismeri, különösen gyermekkorban gyakori. Jellegzetes megjelenési tormája a fehér …
Sziasztok! Ez a cikk nagyon hasznos sok ember számára, de én sajnos kivétel vagyok. Ugyanis nekem az összes tejterméktől orrfolyásom, szemviszketésem lesz és egy kis idő után arcüreggyulladásszerű megbetegedésem lesz. Továbbá a tüdőm is megsínyli a tejtermékek fogyasztását, mert vizesedik, kezdek köhögni, és hátfájás után tüdőgyulladásszerű tünetek jelentkeznek, rengeteget tüsszentek. Mindezeket ki tudom iktatni azzal, ha antihisztamin-tartalmú gyógyszert szedek. Az antihisztamintől nem folyik a szemem, orrom, torkomon nincs váladék. De minden nap nem szedhetek antihisztamint életem végéig. A tejtermékeket igyekszem kerülni, de sajnos mindenben van egy kicsi tejszármazék. Nem tudtok erre valami megoldást? Egyébként kiskoromban eper és barack allergiáim voltak 10 éves korig. Emellett minden nyáron, főleg augusztusban pollenallergiám van, napi 50-szer is tudok akkor tüsszenteni, arra is antihisztamin-tartalmú gyógyszereket szedek, de érzem, hogy ezektől a gyógyszerektők fáj az ínyem és álmosabb vagyok. Szóval a cikkben felsorolt ehető élelmiszerek között nekem sokra mégis hisztamint termel a szervezetem.