Sok helyről hallhattuk már mennyire egészségesek az ásványvizek és milyen fontos lenne rendszeresen fogyasztani őket. Néhány ellenérv is sorakozik, melyek többsége arra hívja fel a vásárlók figyelmét, hogy az ásványvíz nem sokkal jobb, mint, az otthoni csapvíz. A sokféle és ellentétes kijelentések mellet nagyon nehéz eligazodni, ezért nem árt megismerni miket is hívunk ásványvizeknek és mit tartalmazhatnak.
Ásványvíznek nevezzük azokat a felszín alatti, természetes vizeket, melyek nem esnek át tisztításon és kezelésen, nem szállítják őket vezetékekben, ásványi anyag tartalmuk minimum 500 mg/l, és semmiképpen sem tartalmaznak egészségre ártalmas anyagokat. Csak akkor nevezhetünk egy vizet ásványvíznek, ha ezek mind teljesülnek rá. A boltban kapható ásványvizeken mindenképp köteles a gyártó feltüntetni az összes ásványi anyag tartalmat literenként.
A legfontosabb érv, mely fogyasztásuk mellet szól, hogy szervezetünknek szüksége van az ásványi anyagok pótlására, amik a leadott folyadékkal kiürülnek, és hiányuk anyagcsere-zavarokhoz vezet. Az ásványvizekben sokféle nyomelem, ásványi-anyag található, bár az összetétel eltérő lehet aszerint, hogy milyen területen van a vízgyűjtő hely. Amellett, hogy belsőleg fogyasztjuk, sokszor külsőleg is alkalmazzák gyógyfürdőkben.
A természetes szénsavban gazdag ásványvíz nagyon értékes, főként a szívre gyakorol jótékony hatást, míg a jódos víz gyulladáscsökkentő. A földes-meszes víz kálciumban és magnéziumban bővelkedik, ez pedig javítja a vese működését többek között. Elsősorban gyógyfürdőzésre használják a kénes vizeket szív- és érrendszeri betegeknél.
Az ásványvizek fogyasztása tehát egyáltalán nem káros, de fontos a megfelelő anyagokat tartalmazó fajtát kiválasztani, ehhez pedig előfordulhat, hogy orvos segítségét kell kérni.
Címkékásványi anyagok ásványvíz betegségek egészség
Ezt mindenképpen olvasd el!
Az immunrendszer visszaállítása kemoterápia után
A kemoterápia arra szolgál, hogy a daganatos sejteket gyógyszeresen elpusztítsák, megakadályozva őket abban, hogy tovább …