Két alapvető dolog van a nyuszi életében, amikor állatorvoshoz visszük. Az egyik ilyen, amikor oltást kap, a másik pedig az ivartalanítás.
Az oltást már a három hónapos kis nyuszik is megkaphatják, de általában tavasszal ajánlott beoltatni őket. A legjobb, ha kombinált oltást kap a nyuszi, így egyben megkapja a védelmet a két betegség ellen. A nyulaknál kettő olyan betegségről beszélünk, ami ellen oltással tudunk védekezni. A Myxomatózis, és az RHD,” a nyulak vírus okozta vérzéses megbetegedése”. Ha a nyuszi megkapja az oltást, az egy évi védettséget biztosít, ezért minden tavasszal emlékeztető oltásra kell vinni.
A törpenyulakat is lehet ivartalanítani, ma már olyannyira fejlett az orvostudomány, hogy ezt mindenféle kellemetlenség nélkül át lehet gondolni. Ha nem akarunk kis nyuszikat, vagy szaporítani a nyuszinkat valami miatt, akkor nyugodtan elgondolkodhatunk az ivartalanításon. Ehhez mindenféleképpen keressünk fel egy megbízható állatorvost, akinek már van ehhez hasonló tapasztalata. Konzultáljunk vele a műtéttel kapcsolatban, ő majd elmond mindent amit hallani akarunk. Az ivartalanítástól való félelem kiváltó oka az altatás lehet, ezért erről is beszéljünk az orvossal. A műtéttel megelőzhetjük az esetleges ivarszervi megbetegedéseket, megkímélhetjük magunkat az ivarzás kellemetlenségeitől, tüneteitől. Azonban ha nem tudjuk szeretnénk e később szaporítani a nyuszinkat, adjunk magunknak időt a döntésre. Az ivartalanítás után a nyuszi nyugodtabb természetű lesz, ezért előfordulhat, hogy könnyebben szokik össze más nyuszikkal. Hamarabb rá tudjuk szoktatni a szobatisztaságra is, és az általános tévhittel ellentétben nem hízik el utána a nyúl. Ezen kívül más okból is elvihetjük a nyuszinkat általános vizsgálatra az orvoshoz, csak hogy megbizonyosodjunk egészséges állapotáról.
Címkékállatorvos oltás törpenyúl törpenyúl gondozása
Ezt mindenképpen olvasd el!
Aranyhörcsög
Az aranyhörcsögöt mint hobbiállatot mindössze száz éve fedezték fel, és azóta tartják kis kedvencként. A …