A korai termesztésnek vagy hajtatásnak legegyszerűbb és legolcsóbb módja a váz nélküli fóliatakarás. Ennél a termesztési módnál először kijelöljük az ágyások helyét, majd elültetjük a palántákat vagy az egyéb szaporítóanyagokat, végül a beültetett vagy bevetett ágyásokra terítjük az átlátszó, lyuggatott műanyag fólia takarót, és rögzítjük a széleit. Végeredményben vázszerkezet nélküli fóliaágyat létesítettünk, amelyet „növényvázas” fóliaágynak is tekinthetünk, ugyanis előbb vagy utóbb a fóliatakarót az egyre erőteljesebben növekvő növények tartják.
A növények a gyors növekedés következtében kb. 5-6, esetleg 8 hét elteltével teljesen betöltik az alacsony (15-18 centiméteres) légteret, a fóliát szinte megfeszítik, ezért le is kell szedni az ágyásokról. Ekkor már a szabadban is kedvező a hőmérséklet számukra. Tehát a váz nélküli fóliás hajtatás 5-6, esetleg 8 hétig tarthat, utána a szabad földi termesztéstechnika követelményei szerint neveljük növényeinket. A leírtakból kiderül, hogy a váz nélküli fóliás termesztés közvetlenül a legkorábbi szabad földi termesztést előzi meg, illetve ahhoz szorosan csatlakozik (március elejétől május végéig, esetleg június közepéig tarthat). A takart növények viszonylag hosszú időn át a szabad földinél melegebb és párásabb helyen vannak, így növekedésük és fejfödésük gyorsabb, mint a takaratlanoké. A korábbi indítás és a melegebb környezet eredményeként a szabad földinél mintegy 2-3 héttel korábban és összességében kb. 30%-kal több termést szedhetünk.
Címkékfólia fóliatakarás gyors növekedés korai termesztés vázszerkezet nélküli
Ezt mindenképpen olvasd el!
Díszfű belső díszítésre
Belső díszítésekhezCsokrokban, virág összeállításokban, díszítésekhez, zöld kísérőnövényként is használhatjuk a füveket. Ezek szerény, de jól …