A Brit Expedíciós erők első katonái 1939 szeptemberében Lord Gort vezérkari parancsnok irányítása alatt indultak Franciaországba ,majd összesen 13 gyalogoshadosztály követte őket 1940 májusáig. Ebből 5volt reguláris míg a többit úgynevezett „szombat esti katonák” gyülekezetének csúfolt hivatalosan Territoriális Hadsereg változó harcértéket képviselő fiatal és tapasztalatlan önkéntesei alkották. A teljes gépesített …
Érdekel a cikk folytatása? »Amerika kezdeti viszonya a második világháborúhoz
1939. szeptember 5-én az USA semlegességi nyilatkozatot tett. Roosevelt elnök által aláírt eredeti törvény elviekben megtiltotta, hogy a nagyhatalom fegyvert adjon el, és szállítson a hadviselő államok bármelyikének. Ez a határozat hátrányosan érintette volna Angliát és Franciaországot, és ennek a törvénynek a kijátszására egy új, semlegességi törvény, a „cash and …
Érdekel a cikk folytatása? »Lengyelország eleste
A Németek kivételes gyorsaságuknak köszönhetően pá hét alatt elérték a Lengyel fővárost. Az 1 páncéloshadosztály Varsótól délre elfoglalta Gora Kalrwaja városát és hídfőállást létesített a Visztula keleti partján. A németek Radom elfoglalásánál szeptember 11-én hatvanezer foglyot ejtettek és ezzel a szervezett lengyel ellenállás lényegében megszűnt. A lengyelek itt hősiesen helytálltak,de …
Érdekel a cikk folytatása? »Lengyelország megtámadása 1939. szeptember
Az 1939. augusztus 31-én végrehajtott ,németek által megrendezett „lengyel támadást” követően megindult az offenzíva Lengyelország ellen és ezzel kezdetét vette a II.Világháború. Hajnali órákban a Luftwaffe repülőgépei megkezdték a Lengyel légierő tervszerű pusztítását, pár perccel később a Danzig kikötőjében baráti látogatáson lévő Schlesswig-Holstein csatahajó is tüzet nyitott az öbölben fekvő …
Érdekel a cikk folytatása? »Csehszlovákia elfoglalása
A komoly kissebségi problémákkal küzdő Csehszlovákiában nagy riadalmat okozott az Anschluss. A Németországgal határos Szudéta vidéken hárommillió német élt egy tömbben,akik Berlin revíziós sikereit látva egyre határozottabban fogalmazták meg igényüket az anyaországhoz való visszatérésre. Kérésük ürügyet jelentett Hitler számára a beavatkozásra,hogy elnyomott társaikat felszabadítsák,és újra Németországhoz csatolják az általuk lakott …
Érdekel a cikk folytatása? »