A diadalív egy szabadon álló kapu , amihez nem kapcsolódik épület.Általában egy vagy három átjárója van és valakinek a tiszteletére építik fel. Legelőször a Római Birodalomban állítottak fel diadalíveket győztes hadvezérek , híres császárok tisztelete jeléül. A később épület diadalívek mindig a Római Birodalomban épült diadalívek mintájára épültek. A diadalívet …
Érdekel a cikk folytatása? »Napóleon
Napóleon az uralkodása alatt jelentős változásokat eszközölt a francia közigazgatásban és jogrendben. Megformálta a bíró testületet és a bankrendszert, megalapította a Farancia Nemzeti Bankot és a Francia Egyetemet, központosította a közigazgatást. Előbb 1802-ben örökös konzul, majd 1804-ben I. Napóleon néven francia császár lett és megalapította a császárságot. A császárrá koronázását …
Érdekel a cikk folytatása? »Kuszanagi no curugi – Három szent ereklye
A mítoszokban szereplő másik égi kard a Kuszanagi-no-curugi, mely a „Három szent ereklye” egyikeként hagyományozódott a régi császári családra, és a császári hatalom szimbólumaként mind a mai napig fontos szerepet játszik a japán társadalomban. A korai időkben a császár mágikus uralkodó volt. A ceremóniák révén lépett kapcsolatba az istenekkel, így …
Érdekel a cikk folytatása? »