A macskák nem élnek csapatosan, és voltaképpen meglepő, hogy ennyire alkalmazkodtak az emberhez. A vadon élő vagy kóbor macskák élelemforrás közelében létrejött együttélésében szinte csak közvetlen családi kapcsolatok léteznek, egyébként csak akkor érintkeznek egymással, ha nagyon muszáj. Ezért csodálatos, hogy jól tűrik az ember társaságát, és igénylik a szeretetét. Úgy …
Érdekel a cikk folytatása? »A dorombolás gyógyító hatása
A macskák legjellegzetesebb tulajdonsága az a berregő-vibráló hangjelzés, amelyet dorombolásnak nevezünk, és amely általában elégedettséget jelent. A dorombolás keletkezését illetően nincsenek pontos elméletek, de a hang valószínűleg az állat hangszalagjainak ritmikus megfeszítésével és elernyedésével jön létre. Eredetileg az anyamacska és kölykei közötti kommunikációt szolgálja, de nyugtató hatása miatt gyakran akkor …
Érdekel a cikk folytatása? »A dorombolás
Akinek van macskája,mindig nagy élmény ként éli meg,ha a cicus dorombolva bújik hozzá.Legtöbbször akkor dorombol a macska,amikor nyugodt,elégedett,ellazult állapotban van.A házi macskák dorombolnak vajúdás és szülés közben is,és a kiscicák dorombolnak szopás közben.Sok haldokló macska is dorombol. A legrégebbi elmélet szerint a hang a légcső gége mögötti szakaszán lévő két …
Érdekel a cikk folytatása? »A macskák kommunikációja
A macskák számtalan módját ismerik érzelmeik és szándékaik kifejezésének. Testtartásukból, fülük állásából, bajszuk és farkuk helyzetéből, abból, ahogy mozognak, nem nehéz kiolvasni, hogy mit is szeretnének mondani. A dühös macska fel-le csapkod a farkával, ha pedig ellenfelét akarja megijeszteni, akkor felborzolja a szőrét, és felpúpozza a hátát. Mancsának finom érintésével …
Érdekel a cikk folytatása? »