A 21. századot szokták manapság Ázsia századának nevezni. A kínaiak között dolgozva egy európai ember hamar belátja, hogy ott milyen a lelkesedés a munkáért, és milyen a munkatempója azoknak, akik dolgoznak. Ázsiában az emberek majdnem 90%-a úgy keres és talál párt magának,hogy azzal is okosodjon, és előrelépjen majd, megnyíljanak előtte …
Érdekel a cikk folytatása? »Kína története és gazdasága
A közel 5000 éves történelemmel rendelkező Kína a világ egyik legősibb országa. Olyan találmányok szülőhazája, mint az iránytű, a selyem, a puskapor, a porcelán és a papír. A 15. században a Ming-dinasztia szerezte meg az uralmat az ország felett, aki erős központi hatalmat hozott létre. 1644-ben a mandzsuk hódították meg …
Érdekel a cikk folytatása? »Kína
Kína területe 9 571 300km2, népessége 1,2 milliárd fő államformája pedig népköztársaság. Fővárosa Peking ahol több mint 12 millióan laknak. Hivatalos nyelve a kínai mandarin. Területét két nagy tájegységre lehet osztani. Nyugat-Kína kietlen puszta fennsíkok, sivatagos és félsivatagos területek alkotják, a legelhagyatottabb része pedig a Tibeti-fennsík. Ezt a helyet a …
Érdekel a cikk folytatása? »