Ne essünk pánikba, ha gyümölcsfáink levelein itt-ott rágás nyomait fedezzük fel. Ez önmagában csak azt jelenti, hogy környezetünk kártevőre és emberre is veszélytelen. A levelek álhernyók, hernyók és rovarlárvák táplálékai, amelyek imágó alakjukban esetleg még a megporzást is segítik. Csak akkor kell védekeznünk ellenük, ha ezek az állatok veszélyes kártevők …
Érdekel a cikk folytatása? »Körömvirág bőrápolásra
A körömvirág (vagy Calendula officinalis) széles körben elterjedt egész Európában. Virágát régóta használják ekcéma, égések, kelések és gyomorfekély kezelésére. Latin nevében a calendula a kalendáriumból ered (mert szinte egész évben virágzik), az officinalis pedig az alkimisták műhelyére utal. A növényt sokféle formában hasznosíthatjuk – kenőcsként, tinktúraként, olajként vagy teaként. Belsőleg …
Érdekel a cikk folytatása? »Körömvirág
Népies nevei: borongóvirág, fülemülefű, náthavirág. Eredet, története: Mediterrán, nyugat-ázsiai származású, nagy tűrőképességű, egyéves kerti dísznövény. Az egyiptomiak azt tartották, hogy megfiatalítja az embert, a hinduk templomaik oltárát díszítették vele. Jellemzői: Harminc-hatvan centiméter magas lehet, virágai vagy sárga, vagy narancssárga színűek, szára és levelei kissé ragacsosak, nedvdúsak. Házi kerti termesztése: Díszkertben …
Érdekel a cikk folytatása? »