A régészeti ásatásokon fellelt tárgyak közül a leggyakoribbak a fémből, kőből valamint cserépből készült tárgyak, hiszen ezek az anyagok a legellenállóbbak az időnek és a természet viszontagságainak. Szerves eredetű anyagok, mint a fa, a ruházat vagy az emberi maradványok, már ritkábban lelhetőek fel hasonlóan jó állapotban. Ezek bomlásához ugyanis oxigén, …
Érdekel a cikk folytatása? »A kurgánok kincsei
A Dél-szibériai Altaj-hegység hegyei és völgyei közt élt az ókorban és folytatott nomád életmódot az ott élő lovas nép. Oroszország, Kína és Mongólia határán helyezkedik el Pazirik, ahonnan számos értékes lelet került elő. Kurgánoknak nevezzük azokat a kövekből rakott sírhalmokat, melyek 1600 méteres tengerszint feletti magasságban a jég segítségével több …
Érdekel a cikk folytatása? »A régészeti feltárások
Ha a régészek feltételezik, hogy egy föld vagy víz alatti terület régészeti emlékeket rejthet, számos vizsgálattal ki tudják deríteni, valóban így van-e és pontosan be tudják határolni a feltárandó területet. A magnetométer, a hanglokátor, az elektródák alkalmazása többnyire az elektromágnesesség változásain alapuló eljárások. A régészeti feltárások során a szakemberek több …
Érdekel a cikk folytatása? »