Kezdőlap / Tag Archives: Miskolc

Tag Archives: Miskolc

Aggtelek

Aggtelek egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei község, az Edelényi kistérségben, a szlovák határtól nem messze, Miskolctól 50 kilométerre fekszik. Egyik legnagyobb nevezetessége a közelben található Baradla-barlang. A település népessége 2010. januári adat szerint 539 fő, népsűrűsége 12,30 fő/négyzetkilométer, területe 43,82 négyzetkilométer. A legutóbbi népszámlálás szerint a lakók 100%-a magyar. Neve az „Ag” …

Érdekel a cikk folytatása? »

Répáshuta és környéke

Ha nyár akkor pihenés, és nyaralás. Az örök kérdés, hogy hová? Elcsépelt gondolat miszerint saját országunk drágább, mint külföld. De vajon a több órás zötykölődés tényleg megéri, valóban jobb külföldön pihenni? A válasz egyértelműen NEM! Magyarország tengeteg természeti kinccsel bír, arról nem is beszélve, hogy mennyi kiaknázatlan területe van a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Miként vált a Lillafüredi kisvasút Miskolc egyik turisztikai látványosságává

1924 májusában korlátoltan, de megindult a személyforgalom szállítása a Lillafüredi kisvasút által. Ennek a fellendülését elősegítette Lillafüred fejlődése, és a Palotaszálló megépülése is. Feltétlen említést érdemel, hogy a fővonal terveit, Stern Zsigmond és Stern Imre mérnökök készítették, a kivitelezésre és a tervek megvalósítására Modrovic Ferenc erdőmérnök kapott megbízást, kinek emlékét …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Lillafüredi kisvasút eredeti funkciója

A Lillafüredi kisvasút eredeti funkciója a kezdetekben nem a személyszállítás volt, hanem a különböző fa anyagok, és egyéb ipari munkákhoz használható eszközök, alapanyagok szállítása. A forgalom lebonyolítására eredetileg két MÁVAG gyártmányú négytengelyes gőzmozdonyt állítottak üzembe, melyet még három darab, hasonló típusú követett. Ők 1972-ig voltak üzemben. 1924-ben két darab, Ganz …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Lillafüredi kisvasút létrejötte

Minden miskolci számára a mai napig jelkép a Lillafüredi kisvasút. Sokan nem tudják, vagy talán nem is érdekli őket, hogy valójában mi is volt az elsődleges célja a régebbi időkben. Manapság mindenki úgy tekint rá, mint turistacsalogató látványosságra, vagy mint egy szórakoztató vonatra, bár nem tudják, valójában mennyi csodálatos ipari …

Érdekel a cikk folytatása? »

Óvjuk meg a Lillafüredi kisvasutat

Ahogy teltek az évek, az 1920-ban elindult erdei vasút felett is eljárt az idő vasfoga. Bár rengeteg intézkedés, pénz, munka és energia árán őrizte meg mostani formáját, de igazából nem nevezhetjük fejlett, korszerű, és igazán jól megőrzött ipari emléknek. Ha elsősorban vesszük a legnagyobb hibáit, és hiányosságait, az rögtön a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hol is megy a Lillafüredi kisvasút?

A Lillafüredi Állami Erdei Vasút olyan szerencsés környéken működik, hogy látnivalókban sincs hiány, és a természet is a legszebb arcát mutatja a sínpár mindkét oldalán. Az első, és legfontosabb látványosság, a diósgyőri vasgyártás egyik szülőhelyének is tekinthető, Fazola Frigyes által 1813-ban létesített, Újmassai Őskohó, amely még mindig réginek nevezhető fényében …

Érdekel a cikk folytatása? »

Miskolc

Sok ember számára, akik nem ismerik, Borsod megye központját csak egy név rémlik be ”Acélváros”. Ez a jelző már évtizedek óta nem illik a városra. A régi vasgyár mára már csak emlékeztetőként áll Miskolc közepén. Manapság már inkább a programok sokaságáról és a folytonos fesztiválokról híres a város. Mondhatjuk úgy, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Lillafüred a Magyarországi „Völgyzugoly”

Hogy miért is „Völgyzugoly”? Akik ismerik a Gyűrűk Ura filmben szereplő helyet, és már jártak Miskolc város mellet található Lillafüreden akkor jól tudják, hogy milyen gyönyörű magas sziklák, emelkedő kis utak, és egy folyton csordogáló kis patak mellet megyünk, amíg a Palotaszállóhoz nem érünk. A szálló mellet található a Hámori …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Diósgyőri Vár

Miskolc leghíresebb látványossága a Diósgyőri vár. Évente több olyan eseményt és programokat rendeznek itt ,ahova az ország minden részéről érkeznek. A legnagyobb események között tartják számon a Várjátékokat, a Várszínházi estéket, Vadas Boros Napokat, a Kaláka és a Művészeti fesztiválokat. A vár eredeti helyén 1200-as években még csak földvár állt, …

Érdekel a cikk folytatása? »