Az alkímia, egy áltudománynak megnevezett, tényeket felállító gondolatrendszer, melynek a felvilágosodás korában továbbfejlődött, későbbi változatából alakult ki a proto-kémia, a ma ismert kémia tudományának elődje. A szó eredeti értelmében használt alkímiának nincs köze a kémiához. A mai tudásunk szerint, az alkímia nagyon leegyszerűsítve nem más, mint közönséges fémek átváltoztatása ezüstté, …
Érdekel a cikk folytatása? »Asztrológia
Az asztrológia – a csillagászat elődje- arra törekszik, hogy a csillagok állása szerint valakinek, vagy valaminek a sorsát előre meghatározza. A csillagok tudománya legtöbbször az ezoterikával kapcsolatban merül fel, mert ehhez fűzi a legszorosabb kapcsolat. Mivel nem ismerik el hivatalosan tudományként, így az áltudományok közé sorolják. Az asztrológia igen hosszú …
Érdekel a cikk folytatása? »Hibernáció vagy téli álom?
Több állatra is jellemző, hogy téli álmot alszik, ekkor szervezete, és az anyagcseréje lelassul, testhőmérséklete, és az oxigénellátása is drasztikusan csökken. Így ezzel az állapot segítségével képesek átvészelni a táplálékszegény, téli időszakot. Eme folyamat jótékony hatását igyekeznek kifejleszteni a kutatók, hibernáció formájában, de úgy, hogy emberekre is használható eljárás legyen. …
Érdekel a cikk folytatása? »Kriptozoológia és Nessie
A kriptozoológia, egy olyan áltudomány, amely szóbeszédek, legendák, vagy mondák által leírt, még soha nem látott állatokat kutat, melyek létezése nincs bizonyítva, és csak egyes szemtanúk látták őket. Más néven rejtőzködő állatok tudománya. Ezekre az álltokra jellemző, hogy egyáltalán nem, vagy csak egy-két személy látta őket, de csak egyszer. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Ufológia
Vajon tényleg léteznek rajtunk kívül, egy másik civilizációban élő lények? Kik ők valójában, és mit akarnak? Az ufológusok megrögzött véleménye szerint ufók egyértelműen léteznek. Nemcsak hogy hisznek bennük, de tényekkel, fényképekkel, ősi írásokkal alá is támasztják, bizonyítják állításukat. Egyes emberek véleménye szerint a földönkívüli lények segítettek minket, tudatlan földi embereket …
Érdekel a cikk folytatása? »Áltudomány
Mit is nevezhetünk áltudománynak? Az áltudományok olyan eszmék, melyeket nem bizonyítottak, nem támasztottak alá konkrét tényekkel, így nem nevezhetjük őket tudománynak. Általában a tudósok nem hisznek bennük, mert valami olyanról szólnak, ami nem valós, vagy nem bizonyított, sokkal inkább természetfeletti. Az áltudományok között tartják számon például az alkímiát, melyből a …
Érdekel a cikk folytatása? »