Kezdőlap / Tag Archives: ammónia

Tag Archives: ammónia

A Neptunusz időjárása és gyűrűi

A Neptunusz zavarba ejtő hely. A Naptól ilyen távoli bolygó esetében meglepő a légkörének dinamikája. Ott ugyanis hatalmas viharok jelennek meg, és igen nagy sebességű szelek fordulnak elő. A Naptól kapott hőmennyiség nem elegendő ilyen időjárás fenntartására. A légkör melegítése alulról történhet, a Neptunusz belső hőforrásából, amely egyúttal a nagy …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Uránusz szerkezete és időjárása

Az Uránusz igen nagy, négyszer akkora mint a Föld, és 63 Földet tudna magába foglalni, noha saját tömege 14,5-szer akkora, mint a Föld. Így az őt alkotó anyag sűrűségének kisebbnek kell lennie, mint a Föld sűrűsége. Az Uránusz túl nehéz ahhoz, hogy a hidrogén legyen a fő alkotórésze, mint a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az Uránusz

Az Uránusz a harmadik legnagyobb bolygó, és kétszer olyan távol van a Naptól, mint a belső szomszédja, a Szaturnusz. Halványkék, jellegtelen felszínű égitest, gyér gyűrűrendszerrel és holdak kiterjedt családjával. A bolygó az oldalára dőlt, így a Földről nézve a holdak és a gyűrűk felülről lefelé keringenek körülötte. Az Uránusz volt …

Érdekel a cikk folytatása? »

A Szaturnusz szerkezete és légköre

A Szaturnusz a második legnagyobb bolygó, és a Naptól számított hatodik, ugyanakkor a legtávolabbi bolygó, amelyet szabad szemmel még láthatunk. Ez egy gázból és folyadékból álló hatalmas golyó, ami az egyenlítőjénél kidudorodik, és belső energiaforrása is van. Összetételében a hidrogén dominál, így az összes bolygó közül ez a legkisebb sűrűségű. …

Érdekel a cikk folytatása? »