A látszat ellenére a műholdak korántsem a gravitáció ellenében mozognak. Valójában folytonosan a Föld felé zuhannak, pontosan úgy, ahogy Sir Isaac Newton lepottyanó almája, amely a tudóst rávezette a nehézségi erő alaptörvényeire. A nagy különbség az alma és a műhold között, hogy az utóbbi rendkívül gyorsan mozog- mintegy 30 000km/h …
Érdekel a cikk folytatása? »Fejlődés
Az első 15-18 hónap folyamán a csecsemőnek alkalmazkodnia kell a gravitációhoz az anyaméh súlytalan környezete után, rá kell jönnie, hogy hogyan tartsa meg magát a föld legerősebb ereje ellenében. Ez idő alatt sok motoros készsége és tapintási képessége fog kifejlődni, amelyek aztán elindítják majd az önállóság útján. Nagyjából egy bizonyos …
Érdekel a cikk folytatása? »Mi az a feketelyuk?
Fekete lyuknak nevezzük a tér-idő kontinuum azon tartományait, melyekbe az anyag és sugárzás (beleértve a fényt is) csak befelé képes közlekedni, de kifelé nem. Mivel a fekete lyukból semmilyen anyag nem távozhat, ezáltal szinte semmilyen információnk sincs arról, hogy milyen folyamatok játszódnak le a belsejében. A fekete lyukakban a gravitáció …
Érdekel a cikk folytatása? »