Magyarországon csaknem minden kórházban elválik az újszülött útja az anyáétól: az anya a gyermekágyas osztályra, újszülöttje pedig a csecsemőosztályra kerül. Vannak helyek, ahol az újszülöttet az anya kórtermében helyezik el, vagy az épület kiképzése olyan, hogy a csecsemőkórterem az anyáké mellett található. Itt az anya mindvégig együtt marad a gyermekével, …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyermekágyi nyugalom
Néhány jó tanács – Az első három napot szigorúan töltse ágyban. Ezen nemcsak azt kell érteni, hogy időnként lefekszik, hanem azt, hogy csak tisztálkodni kel fel az ágyból. Ne olvasson krimit, újságot, ne nézzen tévét, bármennyire szereti is. -Gondoljon arra, hogy nem mindennap szül gyereket. Természetesen tapasztalja, hogy a távolléte …
Érdekel a cikk folytatása? »A gyermekágy elhelyezése
A csecsemő ágyának elhelyezését nagytakarítás előzze meg, s távolítsunk el a szobából minden fölösleges porfogó holmit. Olyan tárgyakkal rendezzük be, amelyeknek nem árt a nedves portörlés. A csecsemő ágyát védett, világos helyre állítsuk, ne túl közel a kályhához, szellőztessük gyakran a szobát, s ügyeljünk arra, hogy az ágy ne legyen …
Érdekel a cikk folytatása? »Mamaproblémák szülés után
Szülés után pár nappal haza lehet jönni a pici újszülöttel. Egy-másfél hónap szükséges a testünknek ahhoz, hogy visszaálljon a terhesség előtti működése. Ezt nevezzük gyermekágynak. Ez császármetszés esetén hosszabb lehet, A lelki egyensúly visszanyerése pedig egyénenként változó. Lochia vagyis gyermekágyi folyás nehezíti az anyuka életét a szülést követő 14 napban. …
Érdekel a cikk folytatása? »