A bárányhimlő fertőző vírusos betegség. A fertőzésen a gyermekek nagy része átesik. A bárányhimlő vírusa azonos azzal a vírussal, amely felnőtt korban az övsömört okozza. Ezért feltételezik, hogy az övsömör voltaképpen nem más, mint valamiféle „újjáéledt” bárányhimlő. Vírusa gyermekkorunk óta az idegsejtek velőhüvelyében lappang, és a szervezet ellenálló képességének gyengülése …
Érdekel a cikk folytatása? »Kiütés
A kiütés a bőr vagy más testrész fertőzésének tünete lehet. Allergiás reakció is lehet, előidézhetik káros és ingerlő kémiai vagy fizikai hatások. Számos fertőző gyermekbetegségnek – például bárányhimlőnek, rózsahimlőnek, kanyarónak – egyik tünete a kiütés. Elszigetelten jelentkező kiütés a bőrt ért élősdi fertőzés- rühatkák, gombák-által okozott infekció következménye lehet. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Bárányhimlő
A bárányhimlő a legfertőzőbb betegség, statisztikai adatok szerint tíz emberből kilenc átesik rajta. A betegség nagyon ragályos, zárt gyermekközösségben még inkább fertőz. Lappangási ideje két hét. Ezt követően jelentkeznek a tünetek. A himlők megjelenése előtt már 1-2 nappal a beteg fertőz, és ez eltart a hólyagok leszáradásáig, pörkösödéséig. Cseppfertőződéssel terjed, …
Érdekel a cikk folytatása? »Machu Picchu romjai
Az egykoron hatalmas inka kultúra maradványait a hegyek őrzik Machu Picchu városának romjai formájában. A 14. századtól ez a rendkívüli módon fejlett indián törzs kiváló úthálózattal összekötött településeket hozott létre Dél-Amerikában. Így épült meg az egykori inka fővárostól, Cuzcótól 70 kilométerre Machu Picchu városa a 15. század végén. A tudósok …
Érdekel a cikk folytatása? »