A kisgyereknek a második életévben az a legfőbb igyekezete, hogy mindenáron felkeltse a figyelmünket: sokat beszél hozzánk, sír mindenért, „veszekszik”, vagy olyasmiket tesz, amiről tudja, hogy nem lenne szabad. Ha ez által sikerül magára vonnia a figyelmet, elégedettségében mosolyog vagy hangosan nevet. A két éves kisgyerek gyakran tanúsít nagyon negatívnak …
Érdekel a cikk folytatása? »Hiszti
A hiszti a dackorszak (2-3 éves kor) legjellemzőbb problémája. A legváratlanabb helyen és időpontban, lehetőleg nagy közönség előtt, sírással, toporzékolással, nyafogással egybekötött műsor. Valószínű, hogy nincs szülő, aki valamilyen formában nem találkozott vele. Talán meg is ijedt, elcsodálkozott vagy éppen felbosszantotta magát. Rengeteg kérdés fogalmazódik meg ilyenkor: „Vajon mit rontottam …
Érdekel a cikk folytatása? »Dac
A dac kulcsszava a „nem”. Minden kisgyerek életében –intellektuális fejlődésétől függően többnyire valamikor a második és negyedik életév között- elkövetkezik a dackorszak. Ilyenkor fedezi fel a gyerek azt a képességét, hogy ellent tud mondani a követelményeknek, megtanulja a tagadás jelentését és jelentőségét. A dacos „nem”, amit ebben az időszakban a …
Érdekel a cikk folytatása? »Tanácsok „hisztiroham” esetére
A dührohamnak az a célja, hogy a gyerek felhívja magára a figyelmet. Addig tart, amíg figyelünk a gyerekre, de ha látja, hogy már nem figyelünk rá, hamarosan abba hagyja. Legokosabb, ha kimegyünk a szobából: a gyereknek nem lesz semmi baja. Ha megpróbálja visszatartani a lélegzetét, nem bírja sokáig: amikor elfogyott …
Érdekel a cikk folytatása? »