Az iszlám az 5-10. századig terjedő időszak legjelentősebb vallási, politikai és társadalmi mozgalma az Arab-félszigetről indult hódító útjára. Már az ókori források is araboknak nevezték a félszigeten élő nomád törzseket. Civilizációjuk két legjelentősebb városa, Mekka és Medina ( melyet akkor még Jaszribnak neveztek ). A két város a kereskedelméről híres …
Érdekel a cikk folytatása? »A hindu és az iszlám civilizáció
Az indiai civilizáció alapját képezi a hinduizmus, mely ez által több egy vallásnál. A hinduizmus kifejezést a XIX. Században alkották az Indiában létező vallások együttes elnevezésére. A hinduizmusnak a hívői szerint nincs kezdete. A hinduizmus tulajdonképpen egy örök út, mely a világegyetem alapvető törvényét követi. Központi elemi az istenségek: Siva, …
Érdekel a cikk folytatása? »Az Iszlám megjelenése
Az Arábiát lakó arabok zöme ló- és tevetenyésztő nomád beduin volt. Törzseik a száraz, sivatagos területeken folyton egymás ellen harcoltak az életet adó vízért. Jelentős települések alakultak ki a karavánutak mentén. Ilyen város volt Mekka, a későbbi világvallás, az Iszlám ( melynek jelentése: teljes meghódolás Istennek) bölcsője. A városban élő …
Érdekel a cikk folytatása? »