A Hamilton kopó egy vég kutyafajta. Létrejötte az 1800-as évekre tehető. Nevét tenyésztőjétől A. P. Hamiltontól, a svéd Kennel Klub alapítójáról kapta, aki az angol rókakopót és a nyulászkopót német kutyafajtákkal – a már kihalt Holstein kopóval valamint hannoveri vérebbel – keresztezte. Az első svéd kutyakiállításon, 1886-ban 189 kopót neveztek. …
Érdekel a cikk folytatása? »Beagle
A Beagle egy kopó ez nem vitás. Az angol földesurak tenyésztették ki. A fajta jellemzői: magassága harminc-negyven centiméter, súlyuk 5-15 kilogramm, színük pedig lehet Bicolor (kétszínű) és tricolor (háromszínű). Ez a fajta nem a házőrzésre teremtetett viszont nagyon jó jelző kutya. Barátságos az agresszió nem jellemző rá. Rendkívül barátkozó, gyerekek …
Érdekel a cikk folytatása? »A Drever és a Dunker
A Drever: Svéd tacskó kopónak is nevezett,svéd kutyafajta,melynek létezését hivatalosan csak 1947-ben ismerték el.Svédországban nagyon népszerű vadászkutya,főleg nyúl és rókavadászatokra használják. Megjelenését tekintve a tacskóhoz hasonló,de annál nagyobb testű.Feje nagy,elegyenesedő.Füle fejéhez simulva lelóg,szemei nagyok.és sötétbarnák.Háta hosszú,egyenes,mellkasa mély.Erős csontozatú végtagjai rövidek.Farka hosszú,vízszintesen lóg.Szőrzete rövid,sűrű és vastag.Bundája általában vörös és fehér,de minden …
Érdekel a cikk folytatása? »A Bolognai pincs és a Boszniai drótszőrű kopó
Bolognai pincs: Ezt az Olaszországból származó ölebet,Bolognában tenyésztették ki,máltai pincs és más törpekutyák keresztezéséből.Teste négyzetes alakú,mellkasa a könyékig ér.Marja széles és egyenes háta fölé emelkedik.Fara széles,kissé lejtős,farka a farral egy vonalban áll,és hátára hajlítva tartja.Mancsai oválisak.Koponyája széles,főként a szem résznél,a stop és a tarkónyúlvány jól kirajzolódik.Arcorri része,nem hegyes,viszont rövid és …
Érdekel a cikk folytatása? »A Brazil kopó és Brazil masztiff
A Brazil kopó: eredeti neve Rastreador Brasileiro .E Brazíliából származó kutyafajt az Amerikai rókakopóból és különböző vadászkutyákból alakították ki,jaguárvadászat céljára.Szenvedélyesen szeret vadászni,képes órákig követni kiszemelt áldozatát. Engedelmes és könnyen képezhető állat,emellett élénk és értelmes is.Nagy termetű,izmos,de nem agresszív állat. Feje hosszú,koponyája lapos.Szeme enyhén ferde metszésű,és sötét színű.Füle hosszú,lógó.Végtagjai izmosak és …
Érdekel a cikk folytatása? »Az Angol pointer és az Angol mosómedvekopó
Az Angol pointer:angol nevén English Pointer Angol vizsla fajta,melynek ősei az Ibéria félszigetről érkeztek Angliába.Több kutyafajjal is keresztezték,de 1859-ben az első Angliai kutyakiállításon,már eredeti formájában mutatkozott be. Kifejezetten izmos,szép kutya.Koponyája lapos,széles,szemei sötétek,fülei lelógók. Farka viszont nagyon érdekes,mert nyugalmi állapotban lelóg,viszont,ha erősen koncentrál valamire,akkor vízszintesig emeli,és úgy tartja. Szőre fényes,sima és …
Érdekel a cikk folytatása? »Angol pointer
Az angol pointer sokáig nem volt tiszta fajta, többek közt keverték a rókakopókkal, majd a bulldog különböző fajtáival, de keresztezték már a történelem során agarakkal, és vérebekkel is. Végleges formáját, és a fajta tisztaságát 1859-ben nyerte el, amikor egy angliai kutyakiállításon bemutatták, mint hivatalos angol pointer. Az eredetileg a vizslák, …
Érdekel a cikk folytatása? »